Jak korzeń maca wpływa na organizm człowieka?

0
165

Pozytywny wpływ korzenia maca na organizm człowieka został odkryty już setki lat temu. Mieszkańcy Ameryki Południowej wykorzystywali tę roślinę do wzmacniania organizmu, a także łagodzenia wielu dolegliwości. Obecnie coraz częściej zwraca się uwagę na jej prozdrowotne właściwości. Zobacz, jak maca wpływa na organizm człowieka.

Korzeń maca a układ ruchu

Korzeń maca ma pozytywny wpływ na tkankę kostną człowieka. Dzieje się tak za sprawą obecnych w niej minerałów – głównie wapnia. Zaobserwowano, że osoby, które regularnie suplementują korzeń maca, rzadziej chorują na osteoporozę (w porównaniu z resztą populacji).

Wpływ korzenia maca na płodność

Korzeń maca jest znany ze swojego wpływu na płodność i potencję. Panowie, którzy stosują tę roślinę regularnie, mogą zauważyć poprawę erekcji – zarówno pod kątem jej uzyskania, jak i utrzymania. Dawniej maca była uznawana za afrodyzjak.

Korzeń maca wzmacnia komórki rozrodcze mężczyzn i kobiet. Dlatego możliwe, że przy jego suplementacji wzrasta szansa na uzyskanie ciąży. Jednocześnie roślina ta w żaden sposób nie wpływa na hormony płciowe.

Przeciwutleniające właściwości korzenia maca

Substancje obecne w korzeniu maca mają właściwości przeciwutleniające. Oznacza to, że neutralizują wolne rodniki. Są to niesparowane atomy, które krążą po organizmie. Przyczyniają się one do uszkodzenia DNA komórek. Tym samym przyspieszają procesy starzenia się organizmu, a także zwiększają ryzyko wystąpienia nowotworów. Dlatego bardzo ważne jest, aby każdego dnia dostarczać organizmowi dawkę przeciwutleniaczy.

Czytaj także: Lepiej mniej a mądrzej

Kto może stosować korzeń maca?

Korzeń maca jest uznawany za bezpieczny. Dlatego nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do jego stosowania. Z suplementacji powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie zaleca się też podawania go dzieciom. Ostrożność powinny zachować osoby, które przyjmują leki lub inne suplementy. Korzeń maca może powodować powikłania – są do głównie dolegliwości ze strony układu pokarmowego (m.in. wzdęcia).

Suplementy diety z korzeniem maca

Korzeń maca najlepiej spożywać, jako suplementy diety. Mogą mieć one formę kapsułek. Są one łatwe do połknięcia, dlatego jest to bardzo wygodny sposób suplementacji. Wiele osób decyduje się na stosowanie korzenia w formie proszku. Odmierzoną porcję należy dodać do napoju lub jedzenia. Bez względu na formę suplementu należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dawkowania. Osoby, które przyjmują leki na stałe, powinny wcześniej skonsultować się z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię