Implanty zębów – zdrowie i estetyka

266

Implantologia to dziedzina stomatologii polegająca na uzupełnianiu braków zębowych. Implanty to w zasadzie najnowocześniejsze oraz najbardziej komfortowe dla pacjenta uzupełnienie protetyczne. To tytanowe elementy, dokładniej śruby, wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy. Zastępują one korzeń zęba i stanowią podporę dla pojedynczych koron lub mostów.

Tytan, z którego wykonane są implanty jest materiałem całkowicie biozgodnym -nie powoduje uczuleń i alergii przez co bardzo dobrze tolerowanym przez organizm człowieka. Implant w czasie gryzienia i żucia zachowuje się jak naturalny ząb, dzięki czemu kość w miejscu wcześniej usuniętego zęba nie zanika. Implant nie wymaga również dodatkowego szlifowania sąsiednich, często zdrowych zębów, jak  ma to miejsce w przypadku tradycyjnych mostów protetycznych. Pozwala też na rezygnację z widocznych elementów metalowych oraz akrylowych, które są stosowane w protezach.

Wszczepienie implantu to zabieg chirurgiczny. Mając na uwadze strach i obawy towarzyszące pacjentom przed takim leczeniem dokładamy największych starań aby przeprowadzić go w sposób delikatny i minimalnie inwazyjny, a przede wszystkim całkowicie bezbolesny – mówi lek. dent. Kamila Kruk z gabinetu Stomatologia Królewska 24. – Wykorzystujemy najlepiej dobrane narzędzia oraz dbamy o sterylność i wysoką jakość stosowanych materiałów by uchronić pacjentów przed niepotrzebnymi komplikacjami.

Implanty są trwałe i mocne. Zamocowane na nich korony gwarantują naturalny efekt estetyczny, tak jakby pacjent miał własne zdrowe zęby. A piękny zdrowy uśmiech idzie tutaj z pełną funkcjonalnością zębów, którymi bez problemu można ugryźć nawet twarde rzeczy. Mimo, że koszty implantów nie są najniższe , warte są swojej ceny gdyż gwarantują komfort na całe życie.

Zapraszamy

STOMATOLOGIA KRÓLEWSKA 24, Konstancin-Jeziorna

tel.504 633 394