Firma z Konstancina z nagrodą za rewitalizację budynku

0
625

Konstancińska firma Dudojć Sp. z o.o. otrzymała prestiżową nagrodę za rewitalizację przedwojennej Rezydencji Myśliwskiej w Koszalinie.

W jubileuszowej XXX edycji konkursu „Budowa Roku” organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Rozwoju i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, rodzinna firma z Konstancina-Jeziorny zdobyła Nagrodę III stopnia. Konkursowe jury nagrodziło rewitalizację przedwojennego koszalińskiego budynku. Rezydencja Myśliwska w okresie powojennym przez chwilę była siedzibą Związku Nauczycielstwa Polskiego, a po powstaniu Radia Koszalin stała się jego siedzibą. Budynek dostosowywany do potrzeb stacji radiowej w znacznym stopniu uległ dewastacji. W 2012 roku firma Dudojć Sp. z o.o. zdecydował się na rewitalizację podupadającego budynku.

Zrewitalizowany budynek Rezydencji Myśliwskiej w Koszalinie

– Inwestycję trzeba było rozpocząć od bardzo skomplikowanych i czasochłonnych prac polegających na położeniu specjalnej płyty pod fundamentami budynku – wyjaśnia prezes spółki Tadeusz Dudojć. – Dopiero później przystąpiliśmy do wzmacniania stropów a następnie dalszych prac rewitalizacyjnych. Przebudowa zabytkowej rezydencji trwała aż sześć lat.

– Efekt końcowy był jednak tak spektakularny, a zastosowane rozwiązania inżynieryjne tak ciekawe, że namówiono nas na zgłoszenie budynku do konkursu – mówi Tadeusz Dudojć. Inwestycja rodzinnej spółki z Konstancina-Jeziorny znalazł się wśród dużych przedsięwzięć znanych firm deweloperskich czy samorządów. Konkurowała z obiektami sportowymi, kulturalnymi a nawet autostradami czy przebudową warszawskiej Rotundy. Nagroda III stopnia dla obiektów przebudowywanych i rewitalizowanych trafiła we wrześniu br. w ręce Joanny i Tadeusza Dudojć. Odrestaurowany przez nich budynek w Koszalinie pełni obecnie funkcję apartamentowo-hotelową.

Przedsiębiorcy są od 40 lat partnerami w życiu prywatnym i w biznesie. Przez wiele lat zajmowali się głównie rynkiem samochodowym. Współpracowali z dużymi spółkami dealerskimi, dla których budowali i prowadzili z sukcesami salony samochodowe, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim. Od 2016 roku są mieszkańcami Konstancina-Jeziorny. Tu również ma główną siedzibę spółka Dudojć. Obecnie dominującą działalnością przedsiębiorstwa rodziny Dudojć jest wynajmem, sprzedaż oraz zarządzanie specjalistycznymi nieruchomościami.

– Współpracujemy z najlepszymi, wiarygodnymi i wykwalifikowanymi specjalistami z zakresu architektury, budownictwa i renowacji obiektów – zapewniają.

Właściciele przedsiębiorstwa nie wykluczają, że w niedalekiej przyszłości podejmą się również rewitalizacji którejś z konstancińskich willi.

Dudojć Sp. z o.o.
ul. Piłsudskiego 11
05-510, Konstancin-Jeziorna
tel. +48 797 128 240

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię