Esperal Warszawa – czym jest wszywka alkoholowa i jak działa Disulfiram

0
931

Wszywki antyalkoholowe esperal to wcześniejsza nazwa Disulfiramu WZF – leku stosowanego powszechnie w leczeniu alkoholizmu. Zadaniem tej bezbolesnej metody chirurgicznej jest wzbudzenie u osoby uzależnionej strachu przed dalszym piciem.

Wszywka może być stosowana jako samodzielna terapia lub jeden z elementów kompleksowej walki o abstynencję. Zdarza się, iż chorzy, którzy uczestniczą regularnie w psychoterapii, decydują się dodatkowo na zabieg wszycia esperalu, aby zwiększyć swoją motywację, zachować trzeźwość i zapobiec nagłym powrotom do spożywania alkoholu.

Wszywka Warszawa – czym jest esperal?

Alkoholizm należy do schorzeń związanych z psychiką, dlatego leczenie powinno być indywidualne. Metody farmakologiczne, które są wybierane przez osoby uzależnione od alkoholu, można dostosowywać. Lek Disulfiram, który nadal funkcjonuje pod starą nazwą esperal, wygląda, jak zwykłe tabletki. Lekarstwo nie jest przyjmowane doustnie, a implantowane przez chirurga. Wszycie esperalu wystarcza na minimum 8 miesięcy – rekomendacje producenta. W tym czasie alkoholik nie może w ogóle spożywać alkoholu. Dlaczego? Ma to związek z działaniem wszywki alkoholowej i wpływie na metabolizowanie alkoholu.

Jak działa esperal?

Zawarta w tabletkach esperalu substancja czynna nazywana Disulfiramem w połączeniu nawet z niewielką dawką alkoholu wywołuje szereg negatywnych skutków ubocznych, takich jak: bóle albo zawroty głowy, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunki, zaburzenia rytmu i kołatanie serca, problemy z oddychaniem, czy podrażnienia wątroby. Dolegliwości te występują już po 10 minutach od spożycia alkoholu i utrzymują się nawet do 10 godzin. Może to przypominać objawy zatrucia alkoholowego, ale o wiele silniejsze i bardziej szkodliwe dla zdrowia pacjenta. Osoba uzależniona z zaimplantowanym esperalem, w obawie przed złym samopoczuciem, przestaje sięgać po alkohol. Esperal można podawać w formie doustnej (Anticol) lub jako wszywkę implantowaną w głębokich warstwach mięśni. W prywatnych klinikach leczenia alkoholizmu przeważnie stosowany jest Disulfiram. W zaufanej poradni, jak Nasz Gabinet Warszawa implantacja leku esperal wykonywana jest przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, posiadającą wieloletnie doświadczenie w leczeniu uzależnień.

Implantacja wszywki dla alkoholika – co oznacza „zaszyć się”?

Zabieg zaszycia wszywki esperal w Warszawie razem ze wstępną konsultacją trwa ok. 30 minut. Zawsze przeprowadza go doświadczony chirurg, aby pacjent czuł się bezpiecznie w trakcie implantacji. Niektóre przychodnie leczenia uzależnień proponują wszywkę alkoholową w domu. Dla osoby uzależnionej od alkoholu nie jest to wystarczająco komfortowe jak wszycie esperalu w poradni medycznej. W placówce Nasz Gabinet zabiegi odbywają się tylko w klinice, ponieważ każdy pacjent może czuć się bezpiecznie. Proces zaczyna się od podania znieczulenia miejscowego. Potem chirurg robi w okolicy pośladka nacięcie i wszczepia esperal domięśniowo. Po zakończonej implantacji wszywki alkoholowej pacjent może wrócić do domu, ale po ok. 10 dniach powinien zgłosić się powtórnie na wizytę w celu zdjęcia szwów. Użycie esperalu w leczeniu uzależnienia od alkoholu nie zaburza prawidłowego funkcjonowania i nie wchodzi w reakcję z innymi lekami. Swoje działanie wykazuje dopiero w połączeniu z alkoholem. Jednorazowa implantacja wszywki alkoholowej zapewnia działanie leku przez 8 do 12 miesięcy. Czyni ją to wydajną metodą leczenia alkoholizmu. Cena esperalu w Warszawie różni się w zależności od rodzaju zabiegu. Implantacja wszywki alkoholowej odbywa się po podaniu znieczulenia miejscowego, ale użycie szwów rozpuszczalnych, czy podanie domięśniowo antybiotyków zwiększa koszt implantacji Disulfiramu WZF.

Esperal Warszawa – opinie o zaszyciu alkoholika

Ze względu na bardzo specyficzny sposób działania wszywka alkoholowa budzi skrajne opinie. Jedni uważają, że jest to doskonała metoda wspierająca psychoterapię, inni twierdzą, że esperal stanowi jedynie doraźny sposób w walce z nałogiem. Pomimo licznych kontrowersji, nie ulega wątpliwości, że pacjenci chętnie decydują się na implantację esperalu w Warszawie, zwłaszcza gdy inne metody zawodzą. Warto mieć również na uwadze, że podanie wszywki alkoholowej nie koliduje w żaden sposób z innymi sposobami leczenia alkoholizmu np. psychoterapią. Stosowanie esperalu u osób, które tracą kontrolę nad ilością spożywanych napojów alkoholowych jest polecane przez specjalistów. Wszywka będzie mieć wówczas działanie prewencyjne.

Artykuł przygotowany przy współpracy z lekarzem Janem Wokulskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię