Dom czy mieszkanie – jaką nieruchomość kupić w Piasecznie?

0
152

Piaseczno jako niewielkie miasto pod Warszawą może cieszyć się dużą popularnością, jeżeli chodzi o zakup nieruchomości. Sąsiedztwo stolicy ma wiele zalet, ale jak wygląda to od strony praktycznej? Jakie nieruchomości są chętniej wybierane – domy czy mieszkania?

Czy warto osiedlić się w Piasecznie?

Piaseczno jest małym miastem pod Warszawą i z liczbą mieszkańców nieco poniżej 50 tys. Największą zaletą tej miejscowości z pewnością jest sąsiedztwo dużo większej i ludniejszej stolicy, do której dość łatwo można dostać się dzięki dobremu skomunikowaniu. Lokalizacja ta cieszy się sporą popularnością zwłaszcza wśród osób, które chcą pracować w Warszawie, ale mieszkać i żyć poza nią. Zdecydowanie Piaseczno jest tańszą alternatywą, w dodatku zalicza się do miast w ciągłym rozwoju. Mówi się, że to jedno z atrakcyjniejszych miejscowości, jeżeli chodzi o zakładanie biznesów. Nic więc dziwnego, że znajdzie się też tam wiele nowych nieruchomości mieszkaniowych.

 

Gdzie szukać nieruchomości w Piasecznie?

Piaseczno to zdecydowanie jedno z lepiej rozwijających się miast, co ma też wpływ, chociażby na przyrost liczby mieszkańców. To oczywiście ma niemałe znaczenie jeżeli chodzi o rynek nieruchomości, a wyraźnie widać wzrost zainteresowania tym tematem, co przekłada się na coraz to nowsze inwestycje ze strony deweloperów. Budują się zarówno nowe mieszkania, jak i domy, ale i zabudowań z rynku wtórnego nie brakuje. Jakie są dostępne nieruchomości w Piasecznie sprawdzisz online, np. na sprzedajemy.pl. Podobnych ogłoszeń nie brakuje, a w ten sposób łatwo zorientować się w wyborze zarówno domów, jak i mieszkań w tej okolicy.

 

Jakie mieszkania cieszą się popularnością w Piasecznie?

Gdyby spojrzeć na listę nieruchomości mieszkaniowych w Piasecznie i tego, z jakimi ofertami można spotkać się najczęściej, będą to przede wszystkim mieszkania z rynku pierwotnego. Ostatnimi laty budowało się tam wielu deweloperów, tak więc zabudowa jest stosunkowo młoda. Nawet mieszkania z rynku wtórnego są jednymi z nowszych, a do wyboru ma się bardzo zróżnicowane metraże. Znajdzie się zarówno kawalerki, jak i apartamenty powyżej 100 m2. Cena zakupu mieszkania w Piasecznie zaczyna się od około 260 tys. zł.

 

Jakie domy na sprzedaż w Piasecznie?

Wybór domów w Piasecznie jest zdecydowanie mniejszy niż mieszkań, co jednak nie oznacza, że nie ma tutaj ciekawego wyboru. Znajdą się tutaj zarówno wolne zabudowania, jak i domy szeregowe. Budynki starsze, ale i te całkiem nowe, prosto od deweloperów. Metrażowo jest dosyć duża różnorodność najczęściej można jednak spotkać się z willami powyżej 200 m2. Ceny za takie nieruchomości do najniższych jednak nie należą, jako że średnio zaczynają od około 500 tys. zł w górę. Oprócz wielkości domu warto zwrócić także na powierzchnię działki, a także teren wokół i najbliższe sąsiedztwo.

 

Jaki jest wybór działek pod budowę w Piasecznie?

Jeżeli ktoś zastanawia się nad budową domu w Piasecznie, nie zabraknie tam różnie działek do tego przeznaczonych. Z pewnością w pierwszej kolejności trzeba byłoby zweryfikować ich wielkość, usytuowanie, a także rzecz jasna stosunek prawny. Zazwyczaj są to dosyć duże grunty, ale oprócz działek budowlanych znajdzie się też działki rolne albo pod budowę usługową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię