Czy warto zainwestować w mieszkania na Ursynowie?

0
202

Jeszcze kilkanaście lat temu Ursynów był uważany za „sypialnię Warszawy”. Z biegiem czasu dzielnica ta rozwinęła się i stała się też atrakcyjna dla firm deweloperskich, które budują tam nowe osiedla. Poznaj 5 powodów, dla których warto kupić nieruchomość w tej części stolicy.

Nowe inwestycje deweloperskie – spory wybór mieszkań

Jeżeli chodzi o nowe inwestycje Ursynów w ostatnich latach jest dzielnicą, na terenie której prężnie działają firmy deweloperskie. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania lub domu jednorodzinnego w tej części stolicy, będziesz miał spory wybór. Zabudowa wielorodzinna dominuje w północnej, wschodniej i południowej części dzielnicy, z kolei w zachodniej przeważają domy jednorodzinne.

Jest jeszcze jeden argument, aby zainteresować się nieruchomościami położonymi na Ursynowie – to cena. Za mkw. mieszkania w nowym budownictwie trzeba zapłacić mniej niż w innych dzielnicach Warszawy.

Dobre połączenie nie tylko z centrum

Chcesz mieszkać w zacisznej, zielonej okolicy i jednocześnie nie mieć problemów z dojazdem do pracy w centrum Warszawy? Pod tym względem Ursynów również spełni Twoje oczekiwania – dzielnica ma dobre połączenie z centrum miasta dzięki kolei podziemnej. Metro to jeden z atutów przemawiających za osiedleniem się właśnie na Ursynowie. Dostępność metra oznacza też mniej samochodów na ulicach i w rezultacie czystsze powietrze.

W styczniu 2022 r. planowane jest uruchomienie kolejnych linii autobusowych. Jedna z nich połączy Ursynów z Wilanowem, druga z kolei będzie kursowała między Ursynowem a Wawrem.

Tereny zielone i rekreacyjne w pobliżu miejsca zamieszkania

Wolne chwile spędzasz na świeżym powietrzu? Mieszkańcy Ursynowa nie mogą narzekać na brak kontaktu z naturą. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Las Kabacki. To doskonałe miejsce zarówno na spacer, jak i poranny jogging. Nudzić nie powinny się też osoby, które zamiast pieszych przechadzek, preferują rowerowe przejażdżki, a to ze względu na rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych.

Deweloperzy, którzy budują na terenie Ursynowa, również dbają o tereny zielone. Wokół nowych inwestycji nie brakuje trawników czy parków kieszonkowych.

Szeroka oferta edukacyjna

Szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie Ursynowa od wielu lat plasują się wysoko w rankingach warszawskich publicznych placówek edukacyjnych. Jeżeli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł zamieszkać z rodziną, nie musisz obawiać się kłopotliwych dojazdów do szkół położonych na terenie innych warszawskich dzielnic.

Na terenie Ursynowa działają też liczne przedszkola, które zapewniają całodzienną opiekę najmłodszym dzieciom. Z kolei młodzież może rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w jednej ze szkół średnich – na terenie Ursynowa działają licea i technika o różnym profilu.

Liczne punkty handlowo-usługowe

Aby zrobić zakupy czy spotkać się ze znajomymi, nie będziesz musiał wyjeżdżać poza Ursynów. W ostatnich latach na terenie tej dzielnicy przybyło wiele punktów handlowo-usługowych, które zapewniają dostęp do różnych towarów i usług. Na zakupy możesz się udać zarówno do marketów, supermarketów, jak i galerii handlowych.

Na mapie Ursynowa przybywa też restauracji, kawiarni czy pizzerii. Jeżeli lubisz jeść na mieście lub często spotykasz się w większym gronie, to zamieszkując w tej dzielnicy Warszawy, będziesz miał wiele opcji do wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię