Co na ścianie w przedpokoju?

0
271

Przedpokój jest miejscem, do którego wchodzi się bezpośrednio po otwarciu drzwi wejściowych. Jest to więc pomieszczenie reprezentacyjne – pierwsze, które się widzi po wejściu do domu, niemniej jednak spełnia także funkcję użyteczną. Najczęściej to właśnie w przedpokoju znajduje się szafa, w której wiszą kurtki i płaszcze, i to właśnie tutaj stoi szafka na obuwie. Warto zatem urządzić to pomieszczenie w taki sposób, aby przyjemnie było do niego wchodzić i by stało się niejako preludium tego, co można zastać w innych pokojach w domu.

Nowoczesna aranżacja przedpokoju

Nowoczesność jest czymś, co bez wątpienia przyciąga wielu. Dużo ludzi uwielbia nowe trendy i ekstrawagancką modę. Wbrew pozorom jednak, nowoczesność ma wiele obliczy – i taki może być też nowoczesny przedpokój. Wiele osób decyduje się na to, aby na ścianie położyć płytki ścienne imitujące beton. Taka surowa, łatwa do utrzymania w czystości aranżacja, świetnie sprawdzi się w domach, w których dominuje minimalizm i w których mieszkają ludzie chcący zaznaczyć swoją pozycję. Dla lubiących nowoczesne aranżacje, dobrym wyborem będą także płytki imitujące kamień. Taki wybór nada pomieszczeniu powagi i wytworności. Zanim się jeszcze wejdzie do jakiegokolwiek innego pokoju w domu, będzie się miało pewność, że jest się w mieszkaniu osób lubiących styl zimny i industrialny.
Ponadto miłośnicy nowoczesności na pewno powinni zwrócić uwagę na kafelki imitujące marmur, a nawet cegiełki, które świetnie sprawdzą się jako dodatek do pomalowanych na jednolity kolor ścian.

Klasyka dobra dla każdego

Osoby, które nie chcą urządzać przedpokoju w stylu nowoczesnym, z pewnością będą zainteresowane klasyką. Jest to doskonała odskocznia od zmieniających się ciągle, jak w kalejdoskopie mód i trendów. Takie osoby mogą zainstalować na ścianach przedpokoju płytki w jednolitym, ciepłym kolorze, które będą się prezentować elegancko i schludnie. Nie trzeba przy tym ograniczać się do podstawowych kolorów takich jak biały czy czarny – można używać wszelkiego rodzaju pastelowych barw, beżów, a nawet glazura przypominająca swoim wyglądem drewniane panele.
W stylu klasycznym niezwykle ważne jest to, aby całe pomieszczenie było spójne i zwarte. Oznacza to, że wybrane wzory i kolory czy nawet struktury powinny do siebie pasować, a jednocześnie być na tyle delikatnymi, aby nie przyciągać wzroku.

Nietuzinkowe rozwiązania przyciągające wzrok

Przedpokój może też skrywać w sobie rozwiązania, które będą rzucać się w oczy. Osoby, które chcą uzyskać taki efekt w swoim holu, powinny zastosować na niewielkiej powierzchni ściany płytki ze wzorem. Mogą być to zarówno patchworki, jak i mozaika – coś, od czego nie da się oderwać wzroku. Tak urządzona powierzchnia będzie spełniała rolę, jaką normalnie odgrywa powieszony obraz. To, jaki wzór pojawi się na ścianie jest prywatnym wyborem każdego, kto staje przed zadaniem urządzenia przedpokoju.

Postaw na rozwiązania, które ułatwią ci życie!

Dobrym pomysłem, jest urządzenie przedpokoju w taki sposób, aby to co znajduje się na ścianach było nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. O co chodzi? Oczywiście o kafelki, z których łatwiej ściera się zabrudzenia mogące powstawać przez chlapiące błoto przyniesione na butach. Warto zainwestować także w płytki, na których nie widać odcisków dłoni – zwłaszcza, jeżeli wiadomo, że w domu mieszka osoba, która ubiera swoje buty na stojąco i zawsze musi się czegoś podeprzeć. Takie płytki znacznie ułatwią codzienne funkcjonowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię