Budujemy drewniany domek w ogrodzie

0
2025

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego jednocześnie tworzymy plan zagospodarowania ogrodu. W trakcie ustalania szczegółów musimy skupić się na kwestiach podstawowych, które związane są z przechowywaniem. Dotyczy to zarówno narzędzi, jak i gabarytowych mebli ogrodowych. Niewielu z nas decyduje się na stworzenie dodatkowego miejsca w domu, z tego względu coraz popularniejszym rozwiązaniem, na które decyduję się nasi rodacy są domki ogrodowe. Te niewielkie, wykonane z drewna konstrukcje spełniają wiele funkcji. O szczegółach dotyczących ich powstawania opowie Dyrektor firmy Eko Architektura Pan Przemysław Balcewicz.

Panie Dyrektorze, proszę opowiedzieć o tym, w czym specjalizuje się Pana firma? Czy zajmujecie się jedynie budową drewnianych domów mieszkalnych?

Eko Architektura to wiodący producent konstrukcji z drewna. W ramach naszej działalności tworzymy drewniane domy całoroczne, a także domki ogrodowe, wiaty, garaże, domki działkowe, sauny oraz altanki. W naszej szerokiej ofercie znajdują się zarówno projekty gotowe, a także projekty tworzone na indywidualne zamówienie. W tym przypadku to klient informuje nas o tym, co takiego ma zostać zawarte w projekcie, a nasi specjaliści biorąc pod uwagę badania gruntu oraz wytrzymałości materiału starają się sprostać tym oczekiwaniom. W przypadku standardowych projektów produkcja nie przekracza trzech tygodni, natomiast projekt realizowany od podstaw zajmuje nam odpowiednio więcej. Owo odpowiednio odnosi się do stopnia skomplikowania projektu.

Co takiego wyróżnia Eko Architekturę na rynku drewnianych domów? Czy istnieje specjalna receptura, która pomaga w osiągnięciu sukcesu?

Obecnie jesteśmy jedyną firmą, która ciągle dąży do obniżenia cen swoich produktów. Oprócz drewnianych domów nasi klienci decydują się na zakup drewnianych domków ogrodowych, które doskonale korespondują z budynkiem głównym. Za sprawą wykorzystania tegoż samego materiału na posesji tworzy się spójna całość, którą może upiększyć zieleń roślin. Domki ogrodowe, podobnie jak domy mogą zostać wybrane z naszej bazy danych lub stworzone według instrukcji klientów. Każdy z nich wyposażony jest w okna, a także drzwi zewnętrzne. Niektóre z nich pełnią funkcję przechowywania potrzebnych sprzętów, inne zaś zostają zaadaptowane na domek dla gości czy letnią kuchnię.

Oprócz tego dodam, iż nasza firmę charakteryzuje krótki czas realizacji zleceń. W przypadku standardowych rozwiązań nie przekracza trzech tygodni, natomiast w przypadku konstrukcji tworzonych na zamówienie czas zostaje wydłużony stosownie do stopnia skomplikowania domku ogrodowego.

Proszę opowiedzieć o budowanych przez was domkach ogrodowych. Jak na nasze samopoczucie wpływa przebywanie w drewnianym pomieszczeniu?

Nasze domki ogrodowe łączą w sobie funkcjonalność, a także nowoczesny wygląd. Dążymy do tego, aby nasze projekty wykonane były z naturalnego materiału, który korzystnie wpływa nawet na stan naszego zdrowia. Drewno, które pozyskujemy z północy Europy, doskonale sprawdza się podczas zmiennych warunków klimatycznych w naszym kraju. Co więcej, drewno sprowadzane ze Skandynawii posiada niepowtarzalny zapach, którego wdychanie pomaga podczas leczenia zapalenia zatok. Olejki eteryczne dodatkowo uspakajają nerwy i odprężają ciało. Otwarcie przydomowego warsztatu w domku ogrodowym pozwoli nie tylko przysłużyć się rodzinie, ale i prawdziwie odpocząć. Ciepły kolor desek jest również pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Proszę sobie wyobrazić, iż to raptem niewielka liczba cudownych właściwości, jakie oferuje nam drewno. Dla osób, które chciałyby poznać ten materiał przygotowaliśmy specjalne pokazy.

Eko Architektura jest obecnie liderem na rynku. Szereg wdrożonych przez nią rozwiązań sprawia, iż w naszym kraju znacząco wzrosła świadomość ekologiczna. Dziś, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom firma zaczyna eksportować swoje produkty na rynki zagraniczne. Jest to ogromna szansa, gdyż architekci na całym świecie dążą do zastąpienia tradycyjnych materiałów budowlanych drewnem.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą domów całorocznych: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domy-caloroczne-z-izolcja