Reklama

Płatne parkowanie na Fabrycznej w zawieszeniu

Trwa dyskusja wokół rozszerzenia strefy płatnego parkowania na ul. Fabrycznej – mimo podjętej w kwietniu uchwały mieszkańcy wyrażają obawy, a władze zapowiadają dalsze analizy i konsultacje przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Płatne parkowanie na Fabrycznej w zawieszeniu

Przypomnijmy, że w kwietniu radni podjęli uchwałę dotyczącą rozszerzenia strefy płatnego parkowania w Piasecznie. Miała ona objąć ul. Fabryczną na odcinku od ul. Puławskiej do ul. Powstańców Warszawy. Mieszkańcy nie przejęli tej wiadomości pozytywnie. Ich zdaniem strefa może utrudnić dostęp do ich posesji oraz wygenerować dodatkowe, nieprzewidziane dotąd koszty. Ich głos władzom przekazał radny Piotr Sędziak, który podkreślił także, że strefa płatnego parkowania może spowodować korki na pobliskich drogach, gdyż kierowcy będą szukać darmowych miejsc parkingowych dalej od centrum, co wpłynie negatywnie na codzienną komunikację i dostępność miejsc parkingowych w innych częściach miasta. Mimo że decyzja o rozszerzeniu strefy zapadła w kwietniu, ul. Fabryczna nadal nie została objęta płatnym parkowaniem.

Co dalej?

Wiceburmistrz Robert Widz w czerwcu zapowiadał, że przygotowywany jest nowy projekt organizacji ruchu, który uwzględni maksymalną liczbę miejsc parkingowych na ul. Fabrycznej zarówno przy ruchu jedno-, jak i dwukierunkowym. Projekty zostaną przedstawione komisjom Rady Miejskiej oraz zarządom wspólnot mieszkaniowych, a decyzja o wprowadzeniu strefy zapadnie po konsultacjach z mieszkańcami. Jak udało nam się dowiedzieć, nadal nie zapadły żadne decyzje w sprawie płatnego parkowania na ul. Fabrycznej.

– W związku z wnioskami mieszkańców i decyzją radnych na razie nie zapadły żadne decyzje. W IV kwartale br. udostępniona zostanie analiza możliwości zlokalizowania miejsc postojowych przy ulicy Fabrycznej w wariancie dwu- i jednokierunkowym jako punkt wyjścia do dalszej dyskusji na temat uregulowania kwestii parkowania przy odcinku ulicy Fabrycznej między ulicami Powstańców Warszawy a Wojska Polskiego – przekazała nam Joanna Ferlian-Tchórzewska, Rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Władze gminy zaznaczają, że doświadczenia z funkcjonujących już stref płatnego parkowania pokazują, iż nie ograniczają one dostępu do mieszkań ani innych miejsc, a jednocześnie poprawiają dostępność miejsc parkingowych i zwiększają rotację pojazdów. 

Czytaj także:
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

mieszkaniec 12.08.2025 14:59
Trzymamy kciuki za wycofanie z pomysłu płatnych parkingów. Chcemy mieć gdzie parkować!

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK