Znamy wykonawcę Poniatówki

0
674

Gmina Piaseczno rozstrzygnęła przetarg na remont Poniatówki. Rewitalizacja potrwa dwa lata.

Udało się wyłonić wykonawcę, który zajmie się remontem dworku Poniatówka. Spośród trzech firm, które zgłosiły się w przetargu, najkorzystniejszą ofertę złożyła Kons Sp. z o.o. z Białegostoku. Wartość umowy to 5,3 mln zł.

– Kwota może się wydawać duża jak na tak niewielki obiekt, ale zakres, różnorodność i specyfika prac to naprawdę ogromne, wymagające fachowców w wielu dziedzinach wyzwanie. W ramach remontu przewidziane są bowiem: prace konserwatorskie w zakresie odtworzenia cennych polichromii znajdujących się we wnętrzach oraz malowideł na elewacjach, zachowana i odrestaurowana zostanie dziewiętnastowieczna stolarka okienna, osiemnastowieczna i dziewiętnastowieczna stolarka drzwiowa, piece kaflowe (w tym rekonstrukcja pieca z XVIII w.), klatka schodowa – drewniane schody wraz z balustradami oraz zabytkowe posadzki, wzmocniona zostanie więźba, dachowa, wykonane nowe pokrycie dachowe wraz z obróbką blacharską, wykonane izolacje oraz ocieplenie ścian fundamentowych, planowana jest konserwacja detalu architektonicznego w elewacji, drewnianych ganków, tynków wapiennych oraz cokołu z tynku romańskiego, renowacja i przywrócenie rzeźby Fortuny w niszy elewacji wschodniej oraz waz – tłumaczy radna Magdalena Woźniak.

Na realizację wymienionych przez radną zadań wykonawca będzie miał 26 miesięcy. Oznacza to, że Poniatówka powinna być gotowa pod koniec 2023 r. Po renowacji zabytkowy dworek zostanie przeznaczony na cele muzealno-oświatowe. Wewnątrz znajdzie się także niewielka kawiarnia.

Czytaj również: Relacja z 6. Festiwalu Pięknej Książki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię