Znacznie więcej kursów 709

3
1118

Od poniedziałku 25 stycznia autobusy linii 709 będą dojeżdżać do dworca PKP. Dużo zmian dotyczy również linii lokalnych L.

Więcej na temat planowanych zmian w piaseczyńskim transporcie publicznym pisaliśmy przed tygodniem  – Duże zmiany w komunikacji publicznej.

Zmiany obejmą kilka linii L:

  • wydłużenie trasy L13 do Góry Kalwarii w wybranych, wariantowych kursach
  • nowa linia L23 obsługująca odpowiednio Żabiec, Siedliska i Chylice
  • zmiana trasy L24 przez Jastrzębie i Konstancin do Chylic (wydzielone kursy wariantowe dojadą do Chylic, zawrotka na rondzie przy ul. Sielskiej, są to kursy specjalnie wydłużone dla obsługi Szkoły Podstawowej w Chylicach)
  • wydłużenie linii L32 obsługującej połączenia z Grochowej przez Bogatki, Chyliczki do Chylic
  • nowa linia L52 z Grochowej, Łbisk do Piaseczna i dalej przez Chyliczki do Chylic
  • zmiana trasy linii L39, która zapewni obsługę komunikacyjną osiedli przy ul. Jarząbka i dowiezie pasażerów do Szpitala św. Anny w Piasecznie.

Przestaną funkcjonować linie lokalne P, czyli P1, P2, P3. Przestanie też funkcjonować kilka przystanków, pojawią się również nowe. Szczegóły dostępne są na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Czytaj także: Autobusowy chaos w Konstancinie

709 w końcu do dworca

Od poniedziałku nastąpi też jedna z najbardziej oczekiwanych, ale i budzących obawy zmian. Autobusy linii 709 będzie jeździć w dwóch wariantach. Część kursów skończy się w centrum Piaseczna, na przystanku Szkolna przy ul. Puławskiej. A część dojedzie aż do dworca PKP.

Zgodnie z deklaracjami gminy pozwoli to na uzyskanie większej częstotliwości kursowania autobusu, którym setki pasażerów dojeżdżają do i z Warszawy. W godzinach szczytu w sumie do Warszawy pojedzie nawet 14 autobusów na godzinę, w tym 8 kursów od dworca PKP. Szczegóły rozkładu jazdy można znaleźć na stronie ZTM.

Do dworca PKP będzie ponownie dojeżdżała również linia nocna N83. Na razie nie wiadomo kiedy miałoby nastąpić wydłużenie trasy aż do Głoskowa.

3 KOMENTARZE

  1. 15 kursów jest tylko między 6 a 7 rano, natomiast 10 kursów jest między 16 a 17 po południu. W pozostałych porach dnia jest od 6 do 9 kursów na godzinę.

  2. Częstotliwość 709 wcale się nie zmieniła. W starym rozkładzie ze Szkolnej do Warszawy było przez cały dzień 132 kursy, obecnie ze Szkolnej i dworca PKP razem jest 133 kursy. Mydlenie oczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię