Zmiany w rozkładach pociągów

0
1355

Od 13 grudnia pociągi Kolei Mazowieckich będą kursować według nowego rozkładu jazdy. Jakie zmiany nas czekają?

Nowe rozkłady są w dużej mierze powodowane remontem stacji Warszawa Zachodnia. Docelowo Warszawa Zachodnia ma stać się stacją przesiadkową łączącą transport kolejowy z komunikacją autobusową i tramwajową. Projekt zakłada przebudowę 30 km torów, 130 rozjazdów i sieci trakcyjnej. – Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia rozpoczyna przebudowę linii średnicowej. Będziemy ściśle współpracować z wykonawcą, by prace przebiegały sprawnie. Chcemy krok po kroku zapewnić na warszawskiej linii średnicowej wygodniejsze i sprawniejsze podróże, dostosowane do potrzeb pasażerów. Realnie zwiększymy rolę kolei w systemie komunikacji stolicy, aglomeracji i kraju – informował w październiku Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK SA.

Modernizacja stacji rozpoczęła się już miesiąc temu, teraz jednak prace wchodzą w etap, w którym konieczne będzie wstrzymanie ruchu kolejowego. Część połączeń zostanie odwołana, a wybrane będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo 14 grudnia wieczorem nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Na linii R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna nadal trwają prace modernizacyjne. Odcinek Radom – Warka będzie wyłączony z ruchu, a w to miejsce będzie kursować komunikacja zastępcza. Pociąg „Radomiak” nadal będzie kursował okrężną trasą przez Centralną Magistralę Kolejową. Są jednak i dobre wiadomości – Góra Kalwaria zyska aż 14 nowych par połączeń. Dwa dodatkowe pociągi będą też zatrzymywać się w Warce.

Nowe rozkłady jazdy mają obowiązywać do 13 marca 2021 r. Szczegółowe rozpiski prezentujemy poniżej:

Rozkład w okresie 13-31.12.2020

Rozkład w okresie 1.01-14.02.2021

Rozkład w okresie 15.02-13.03.2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię