Zmiana warty… na maszcie

260

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Piasecznie zmienił się zestaw flag. Na próżno szukać tam ostatnio tej symbolizującej Unię Europejską.

Mało kto zwraca uwagę na to, co powiewa na masztach przy ul. Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie. Tymczasem zaszła tu pewna zmiana. Do niedawna na trzech masztach wisiały flagi Polski, powiatu oraz Unii Europejskiej, podczas gdy teraz wiszą tylko trzy biało-czerwone. Zaintrygowało nas to w kontekście nie tak dawnej dyskusji o usunięciu unijnej flagi przez premier Beatę Szydło (PiS) z sali przeznaczonej na konferencje prasowe rządu. Zapytaliśmy starostę Wojciecha Ołdakowskiego (PiS) o to, czy zmiana ta ma charakter stały czy tymczasowy.
– Wszystko jest tymczasowe. Moje rządy również – odpowiedział filozoficznie starosta. Wyjaśnił, że flagi narodowe zawisły w tym zestawie z okazji uroczystości związanych z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i tak już zostały.
– Coś tam jeszcze było, materiał jest nietrwały, więc możliwe, że któraś uległa zniszczeniu – próbował sobie przypomnieć przyczyny. I podkreślił, że dotąd zmianą tą zainteresował się póki co tylko jeden mieszkaniec przed nami.