Zmiana planów ws. „żeberka”

0
1688

Zmienia się koncepcja zagospodarowania terenu tzw. „żeberka” w Konstancinie-Jeziornie. Teren został zakupiony z myślą o budowie węzła komunikacyjnego. Wiele wskazuje jednak, że w tym miejscu powstanie nowy plac targowy.

Propozycję zmiany przeznaczenia „żeberka” przedstawił podczas posiedzenia Komisji Ładu Przestrzennego burmistrz Kazimierz Jańczuk.

– Zleciliśmy opracowanie zagospodarowania tego terenu na budowę węzła komunikacyjnego. Gotowy projekt przesłaliśmy do wojewody, prosząc o akceptację. Wojewoda odrzucił nasz projekt, jako że teren żeberka bezpośrednio przylega do terenów, na których ma przebiegać DW721. Nie chcemy, żeby ten teren leżał odłogiem, dlatego przygotowaliśmy nową propozycję. Chcemy stworzyć w tym miejscu targowisko gminne – poinformował radnych włodarz Konstancina.

Rozmowy o potrzebie utworzenia nowego targowiska trwają już od kilku lat. Obecny plac targowy gmina należy do prywatnego właściciela. Mieszkańcy i kupcy regularnie skarżą się na zły stan targowiska, jednak gmina nie może ingerować w prywatny teren. „Żeberko” jest zaś własnością gminy, co daje samorządowi możliwość utworzenia porządnego i komfortowego placu targowego.

Według przedstawionego przez włodarza zamysłu, teren ma być zadaszony, z otwartymi stoiskami, bez pawilonów. Burmistrz zasugerował również, by targowisko mogłoby być czynne 6 czy nawet 7 dni w tygodniu. To jednak pozostanie na razie kwestią otwartą, uzależnioną od preferencji kupców i klientów targu.

Propozycja spodobała się radnym, pojawiły się też pomysły, aby teren na „żeberku” mógł pełnić więcej niż jedną funkcję. Radny Włodzimierz Wojdak zaproponował, by nie rezygnować całkowicie z planów utworzenia węzła przesiadkowego. Zasugerował, aby wygospodarować fragment „żeberka” na pętlę dla linii lokalnych L. Z kolei radni Krzysztof Bajkowski i Piotr Wasilewski zaproponowali, aby w koncepcji uwzględnić możliwość organizacji imprez na projektowanym targowisku.

Komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała pomysł. Tym samym burmistrz otrzymał zielone światło do podjęcia dalszych działań w tym kierunku. Kolejnym krokiem będzie opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu.

– Przygotowujemy już projekt uchwały zmieniającej miejscowy plan zagospodarowania dla „żeberka” – poinformował Kazimierz Jańczuk.

Burmistrz nie kryje, że chce nadać sprawie zagospodarowania „żeberka” nadać najwyższy priorytet. Koncepcję budowy nowego targowiska powinniśmy zatem poznać już wkrótce.

Czytaj również: Ścieki spłyną do Jeziorki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię