Zmiana nadzoru w PWiK

0
584

Zupełnie bez rozgłosu w ubiegłym tygodniu zmienił się całkowicie skład rady nadzorczej gminnej spółki wodociągowej.

Rotacja władz piaseczyńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest w ostatnich latach dość intensywna i zwykle wiąże się obiekcjami dotyczącymi sposobu zarządzania spółką, nieprawidłowego nadzoru lub wykorzystywania funkcji do celów prywatnych.

Poprzednia zmiana miała miejsce przed rokiem, kiedy to stanowisko byłego prezesa spółki, Leszka Prawuckiego, zajęła Barbara Rudzińska-Mękal. Oficjalnie powodem były nadużycia, które wykazał przeprowadzony audyt. Jaka jest przyczyna obecnej zmiany składu rady nadzorczej spółki?
– Członkowie rady złożyli rezygnację – odpowiada lakonicznie burmistrz Zdzisław Lis. Z jakiego powodu cała trójka złożyła rezygnację na razie nie udało się nam ustalić. Czyżby chodziło o jakiś konflikt na linii prezes spółki – rada nadzorcza? A może na linii zarząd gminy – rada nadzorcza? Jedno jest pewne. Na razie burmistrz nie ma zastrzeżeń do pracy Barbary Rudzińskiej-Mękal.
– Pani Prezes pracuje zbyt krótko, aby dokonywać podsumowań jej działalności – powiedział nam Zdzisław Lis. Odkąd nowa prezes w grudniu 2014 roku objęła stanowisko PWiK nie był poddawany żadnej kontroli zewnętrznej i zgodnie z tym, czego dowiedzieliśmy się od burmistrza audyt nie jest też planowany w najbliższym czasie. W przypadku Leszka Prawuckiego kontrola odbyła się kilka miesięcy po objęciu przez niego stanowiska prezesa.
Przeprowadzone w ubiegłą środę rozmowy z kandydatami na stanowisko członków rady nadzorczej wodociągowej spółki zakończyły się wyborem nowego składu. Co ciekawe jednym z kandydatów był były prezes PWiK Artur Woźniakowski. Nie znalazł się on jednak w gronie wybrańców. W skład nowej rady nadzorczej weszli panowie: Andrzej Pielak, Paweł Wojciechowski i Łukasz Majewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię