Zawodowa dotacja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cztery szkoły średnie otrzymają dotację podnoszącą jakość kształcenia i umożliwiającą uczniom zdobycie dodatkowych kompetencji niezbędnych na rynku pracy.

 

Powiat przekaże wybranym placówkom w sumie 2 miliony złotych. Pieniądze pochodzą z projektu „Atrakcyjni na rynku pracy” – wspólnego przedsięwzięcia Powiatu Piaseczyńskiego, Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem projektu jest dostosowanie umiejętności uczniów do konkretnych wymagań pracodawców.
– Wszyscy wiemy, że na tym polu jest dużo do zrobienia – mówi Wicestarosta Piaseczyński Arkadiusz Strzyżewski. – Stąd duży entuzjazm z jakim szkoły, a także sami uczniowie, przyjęli ten projekt.
Władze powiatu skierowały pytanie o listę potrzeb, jeśli chodzi o dostosowanie warunków kształcenia do potrzeb rynku pracy do wszystkich szkół. Beneficjentami zostały cztery szkoły. Ich uczniowie mogą liczyć na dodatkowe kursy i szkolenia, ale także na wyposażenie pracowni.
W konstancińskim „Reymoncie” powstanie pracownia dla przyszłych techników-logistyków i spedytorów oraz wirtualne laboratorium logistyczne. RCKU w Piasecznie oprócz wsparcia w postaci licznych kursów, szkoleń i wyjazdów studyjnych otrzyma wyposażenie czterech pracowni zawodowych: dla przyszłych techników weterynarii, hodowli koni, architektury krajobrazu i ogrodników. Uczniowie „gastronomika” z Góry Kalwarii będą mieć możliwość odbycia stażu i warsztatów w restauracjach i hotelach. Środki z dotacji trafią też do Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie przy ul. Szpitalnej. Oprócz dodatkowych staży zawodowych uczniowie mogą liczyć na warsztaty i kursy specjalistyczne, m.in. dla przyszłych speców od reklamy.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama