Zaszczepią w Ratuszu – rusza gminny punkt szczepień

0
560

Gmina Piaseczno otrzymała możliwość uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych. Zapisy ruszą już 1 maja.

Gmina była gotowa do rozpoczęcia szczepień masowych już w pierwszej połowie kwietnia – Punkty są, ale szczepień nie będzie. W końcu jednak gmina Piaseczno otrzymała możliwość uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych.

Punkt zorganizowany przy współpracy ze Szpitalem Św. Anny w Piasecznie mieści się w budynku historycznego Ratusza Miejskiego przy placu Piłsudskiego 1. Będzie działał 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

Czytaj także: Dłuższą drogą do szpitala i brak wyjazdu z Kniaziewicza?

Rejestracja rusza w maju

Piaseczno szczepienia w gminnym punkcie rozpocznie w środę 5 maja, a od 2 maja możliwa będzie rejestracja przez wszystkie dostępne systemy: e-rejestrację, infolinię 989 oraz system sms.

– Wychodząc naprzeciw naszym mieszkańcom w dniu 1 maja w godzinach 8.00-20.00 uruchomiona zostanie możliwość stacjonarnego zapisu na szczepienie – informuje gmina.

W punkcie zarejestrować się mogą osoby, które są do tego uprawnione według harmonogramu szczepień czyli w dniu 1 maja będą mogły zapisać się osoby do rocznika 1985 włącznie oraz pozostałe osoby z ważnym e-skierowaniem.

Każdy zapisany otrzyma termin wraz z godziną szczepienia, której należy bezwzględnie przestrzegać aby proces szczepień przebiegał bez zakłóceń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię