Zapchana studzienka? Dajcie znać – będą interweniować!

0
356

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. dbają o prawidłowy stan techniczny kanalizacji deszczowej. 

Ostatnie ulewy spowodowały, że dużo zanieczyszczeń spłynęło na ulice. Podczas szczególnie intensywnych opadów, ilość ścieków deszczowych dopływających do obiektów eksploatowanych przez przedsiębiorstwo przekracza nawet kilkukrotnie ilość ścieków odnotowywaną przy pogodzie bezopadowej. Wówczas przepompownie wypełniają się po brzegi i nie są w stanie nadążyć z przesyłem nieczystości. W przypadku deszczy nawalnych problemem staje się dodatkowo silny wiatr, który powoduje nagromadzenie na ulicach liści i gałęzi, blokujących kratki oraz wpusty uliczne. Utrata ich drożności sprawia, że deszcz gromadzi się na ulicach i chodnikach, nie mając ujścia.

Dlatego ważne jest, aby zgłaszać gdy studzienka wymaga pilnego czyszczenia . Zgłoszenia przyjmowane są przez  całodobową infolinię urzędu pod numerem (22) 701 75 01 lub przez mobilną aplikację urzędu Mobile Alert.

Czytaj także: Mieszane patrole w weekendowe wieczory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię