Zamknięcie ul. Dworcowej. Zmiana tras linii L, N83 oraz 709 i 727

0
1607

W związku z zamknięciem ul. Dworcowej i ograniczeniem ruchu na ul. Puławskiej od weekendu wchodzą w życie zmiany w komunikacji publicznej.

Od soboty 26 czerwca wykonawca przebudowy ul. Puławskiej wprowadzi tymczasową organizację ruchu. Więcej pisaliśmy o tym dziś rano: Od soboty duże zmiany na Puławskiej. Między innymi czasowo zawieszony zostanie przystanek „Szkolna 01” co spowoduje zmiany w transporcie publicznym.

Nowa pętla przy Żytniej

– Już od soboty 26 czerwca linie L wyjadą ul. Warszawską do ul. Puławskiej i dalej pojadą swoimi podstawowymi trasami. Na ul. Puławskiej przed ul Młynarską powstanie przystanek tymczasowy, na którym zatrzymają się linie L, 709 i 727 – informuje gmina. Linia 709 od soboty będzie miała przystanek końcowy przy ul. Żytniej. Tutaj w okresie przebudowy ul. Dworcowej swój bieg kończyć i zaczynać będą wszystkie kursy. Do pętli na ul. Żytniej dojadą też autobusy linii nocnej N83.

2 etap zmian dla trasy linii 709 ma nastąpić w połowie wakacji, kiedy całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie ul. Puławska

Z kolei od poniedziałku 28 czerwca zamknięty zostanie ruch na ul. Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do Al. Lotników. Część linii L, kursujących dotychczas ul. Dworcową dojedzie do stacji PKP ul. Towarową. Będą to linie L-1, L-3, L23, L24 i L39. Linia L25, obsługiwana przez autobusy 12-metrowe zostanie czasowo skierowana do dworca ulicami Wojska Polskiego i Sienkiewicza.

Czytaj także: Towarowa prawie gotowa, Dworcowa do zamknięcia

Wakacyjne rozkłady jazdy

Od poniedziałku 28 czerwca wprowadzone zostaną też wakacyjne rozkłady jazdy na na liniach 709, 710, 724, 727 i 739. Pasażerów czeka więc opracowanie sobie nowych tras połączeń. Szczegółowe komunikaty o zmianach dla poszczególnych linii oraz zmianach w rozkładach jazdy będą dostępne na stronie ZTM  – wtp.waw.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię