Zagłodził psy

326

Animal Rescue Poland odebrała Bogdanowi G. sześć psów. Dostała wezwanie do siedmiu, ale kiedy przyjechali, siódmy leżał już martwy po drugiej stronie ulicy po zderzeniu z samochodem.

Straż Miejska w Piasecznie wezwała Fundację Animal Rescue Poland, aby ta w trybie interwencji odebrała Bogdanowi G. mieszkającemu w Bogatkach siedem psów. Gdy przyjechali na miejsce, siódmego znaleźli przejechanego na ulicy. Na jezdni widoczne były krwawe ślady ciągnięcia psa, ale czy zrobił to sprawca, właściciel czy inna osoba, raczej nie uda się już ustalić.
– Psy były trzymane w skandalicznych warunkach. Wygłodzone, widoczne kości żeber, wystające kości miednicy, zarobaczone. Trzy psy uwiązane na półmetrowym łańcuchu. Miski na wodę bez wody postawione w odległości większej niż pół metra. Nie mówiąc już o tym, że jeden z psów leżał martwy na ulicy – mówi nam Dawid Fabjański, prezes Fundacji Animal Rescue Poland.
Bogdan G., kiedy przyjechali inspektorzy z Fundacji, był nietrzeźwy.
– W zasadzie to uratowaliśmy mu życie. Wchodzimy przez otwartą furtkę, co z drugiej strony wyjaśnia, czemu jeden z psów został potrącony na ulicy, pukamy, nic. Wchodzimy, bo drzwi nie były zamknięte na klucz, i zastajemy mieszkanie wypełnione gryzącym dymem. Pan Bogdan śpi. Gotował sobie wodę, ale ta już dawno wyparowała, więc gotował się sam garnek – mówi nam Fabjański.
Psy zostały odebrane na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt („W przypadkach niecierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu lub zdrowiu, (…) upoważniony przedstawiciel organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, odbiera mu zwierzę, zawiadamiając o tym niezwłocznie wójta (burmistrza, prezydenta miasta), celem podjęcia decyzji w przedmiocie odebrania zwierzęcia”).
Animal Rescue Poland szykuje zawiadomienie do prokuratury o popełnionym przestępstwie znęcania się nad zwierzętami. Bogdan G. zostanie także obciążony kosztami transportu zwierząt oraz przebywania ich w klinice (ok. 100 zł dziennie).
– Aktualnie pięć psów szuka kochających właścicieli i dachu nad głową. Psy są po kontroli weterynaryjnej, nadają się od razu to przewiezienia do nowych domów – informuje Animal Rescue Poland.
Kontakt do Fundacji: www.animalrescue.pl