Zablokują trasę 721

0
431

W sobotę mieszkańcy zablokują ul. Pułaskiego w Konstancinie-Jeziornie. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę włodarzy na liczne drogowe zaniedbania i związane z tym zagrożenia dla wszystkich użytkowników dróg.

Z inicjatywą zorganizowania drogowego protestu wyszła grupa radnych Ponad Podziałami i ich sympatycy. W sobotę 12 października w godzinach 12.00 – 12.30 zablokują trasę 721 w Skolimowie, obok Centrum Zdrowia (ul. Pułaskiego 20).

Protestujący przede wszystkim chcą w ten sposób wyrazić swoje zaniepokojenie kolejnym przesunięciem terminu realizacji przebudowy drogi wojewódzkiej i zaapelować o podjęcie doraźnych działań poprawiających bezpieczeństwo. Chodzi przede wszystkim o feralne skrzyżowanie ul. Pułaskiego z ul. Kołobrzeską, na którym w ciągu ostatnich kilku dni doszło do trzech groźnych kolizji. Postulują również o wykonanie brakujących przejść dla pieszych – przy Centrum zdrowia oraz na wysokości ul. Gdańskiej. Apelują również o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Wilanowskiej i Mickiewicza (DW 724).

Jednym z postulatów skierowanych do samorządu gminnego jest z kolei wniosek o przeznaczenie w przyszłorocznym budżecie środków na realizację projektu przebudowy dróg na terenie Skolimowa Północno-Zachodniego oraz uwzględnianie w realizacji woli mieszkańców.

– Transparenty mile widziane – lecz pamiętajmy o 2 sprawach: hasła tylko w powyższej tematyce i absolutnie nie przeciwko komukolwiek – zwłaszcza personalnie oraz absolutny zakaz używania jakichkolwiek materiałów wyborczych, ponieważ będzie obowiązywała cisza wyborcza – apeluje w imieniu organizatorów radny Krzysztof Bajkowski.