Żabka i InPost łączą siły

0
946

Paczkomaty staną w środku sklepu. Żabka i InPost rozpoczynają współpracę, na razie w formie testów, w zakresie instalacji paczkomatów wewnątrz sklepu. Urządzenia staną w wybranych lokalizacjach. Po zakończeniu testów, dowiemy się o wolumenie współpracy.

Paczkomaty typu InDoor zaczęły pojawiać się w Polsce w 2020 roku. Od tej chwili montowane są one w biurowcach, galeriach handlowych itp.

W czasach pandemii paczkomaty mocno zyskały na popularności. Klienci nie muszą spotykać się bezpośrednio z kurierem, zwiększając zarówno swoje bezpieczeństwo, jak i dostawcy przesyłek. Nic więc dziwnego, że InPost rozpoczął rozszerzanie swojej działalności, a jednym z tego przykładów są paczkomaty typu InDoor, które pojawią się w Żabkach.

Faza testowa dotyczyć będzie 169 sklepów sieci. Pilotaż prowadzony będzie w placówkach zlokalizowanych na terenie m. in. Warszawy, Łomianek, Pruszkowa, Piastowa, Piaseczna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Mińska Mazowieckiego, Marek, Legionowa, Konstancina-Jeziornej. Jeśli testy na Mazowszu wypadną pozytywnie, należy spodziewać się wdrożenia rozwiązania w ok. 4 tys. sklepów w całej Polsce.

Wprowadzenie paczkomatów ma pomóc skrócić kolejki do kasy. Czasami tworzyły się one, gdy klient odbierał swoją paczkę, blokując innych kupujących.  Przesyłki będzie można również odebrać w tradycyjnej formie przy kasie, a także będzie możliwość skorzystania z odbioru awizowanego. Usługa będzie poszerzona o możliwość odbioru w sklepie przesyłki, zamówionej przez internet z dostawą do domu, w momencie, gdy nie została dostarczona. Będzie ona przekierowana do pobliskiego sklepu.

— Ciekawe co z tego będzie? Coś małego czy COŚ dużego? —zastanawia się Rafał Brzózka szef Inpostu.

Czytaj również: Jak robić zakupy w Żabce Nano? Zobaczcie, jak my to robimy [FILM]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię