Zabezpieczona… folią

237

Uszkodzona skrzynka gazowa w centrum miasta czeka na wymianę. Zabezpieczenie stanowi… zwykła folia.

Skrzynką na rogu ulic Nadarzyńskiej i Kościuszki zainteresował nas jeden ze spacerowiczów.

– To jakaś instalacja artystyczna jest? – ironizował. – Skrzynka jest ewidentnie uszkodzona i należałoby ją wymienić. A całe zabezpieczenie stanowi zwykła przezroczysta folia. Czy to w ogóle jest bezpieczne?

Faktycznie, duża skrzynka stojąca na chodniku przy ścianie bloku wygląda na uszkodzoną. Przez folię widać licznik i rury. Żółty kolor wskazuje, że to skrzynka gazowa. Straż miejska potwierdza tę informację.

– Rzeczywiście, stojąca na rogu ul. Nadarzyńskiej skrzynka gazowa została uszkodzona. Uderzył w nią jakiś czas temu samochód – poinformował nas jeden ze strażników miejskich. Zapewnił również, że odpowiednie służby zostały powiadomione o zdarzeniu i potrzebie wymiany skrzynki na nową. Uszkodzoną obudowę zabezpieczyło pogotowie gazowe. Jak długo taki stan się będzie utrzymywał, trudno powiedzieć. Do PGNiG w Piasecznie nie udało nam się dodzwonić, podobnie jak do centrali spółki gazowniczej. Straż miejska podejrzewa, że najpierw skrzynkę musi obejrzeć rzeczoznawca, który wyceni uszkodzenia w celu wyegzekwowania odszkodowania od kierowcy, który spowodował uszkodzenia. Pozostaje mieć nadzieję, że wymiana zostanie wykonana zaraz po ocenie rzeczoznawcy, a nie dopiero po szczęśliwym finale procedury odzyskiwania pieniędzy od sprawcy.