Z rozkładu zniknęła duża część pociągów. W tym w godzinach szczytu.

277

 

Od dzisiaj PKP PLK zamknęło całkowicie jeden tor na odcinku Piaseczno – Czachówek Południowy, co spowodowało usunięcie z rozkładu części pociągów. W godzinach szczytu, oznacza to dla pasażerów kompletny paraliż w komunikacji z Warszawą, zwłaszcza ze stacji Nowa Iwiczna, na której nie istnieje żadna alternatywa w dojeździe do stolicy.

– Od dzisiaj PKP zapomniało o Piasecznie, w rozkładzie jazdy jest pociąg 7.10 następny 8.10 – mówi nam pasażer, który zadzwonił do nas rano.

Brakuje m.in. pociągów 7.18 i 7.33 z Piaseczna, jest pociag o 8.02, a potem dopiero o 9.22.

Jeden tor zamknięty jest do 15.04, jednak po tym terminie nastąpi zamknięcie drugiego toru. Obecny rozkład jazdy będzie więc obowiązywał do 30 kwietnia.

Koleje Mazowieckie musiały usunąć z rozkładu część pociągów, gdyż te po prostu nie zmieściły się na linii z powodu remontu.

– W związku z umacnianiem skarpy oraz przebudową sieci trakcyjnej w okresie od 4 do 30 kwietnia na linii nr 8 na odcinku Piaseczno – Czachówek Południowy ruch pociągów będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze, co spowoduje istotne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów – informuje KM. – Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-11-iii-9-vi w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.