Z przesyłkami trzeba się spieszyć

0
482

Poczta Polska uprzedza, że planując wysyłkę zagraniczną, która ma dotrzeć na święta Bożego Narodzenia, w tym roku trzeba się wyjątkowo pospieszyć.

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem następuje zwiększenie zapotrzebowania na usługi pocztowe. W tym roku dodatkowo Poczta Polska zachęca klientów do nadawania przesyłek zagranicznych odpowiednio wcześnie, ponieważ dodatkowym utrudnieniem w ich dostarczeniu może być panująca epidemia.

– Z uwagi na COVID-19 procedury wszystkich operatorów na świecie uległy zmianie i dla zapewnienia terminowego doręczenia przesyłek wysłanych poza terytorium Polski, warto zadbać o wysyłkę już teraz, tak by zagraniczni operatorzy mogli dostarczyć przesyłkę na czas i żeby adresaci mogli się nimi cieszyć na święta – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej S.A.

Pocztowcy zalecają nadanie świątecznych przesyłek do krajów europejskich i innych krajów pozaeuropejskich z odpowiednim wyprzedzeniem zgodnie z sugerowanym harmonogramem:

LISTY

  • priorytetowe przesyłki listowe:

–  do krajów europejskich –  do 4 grudnia 2020 roku,

–  do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 27 listopada  2020 roku.

PACZKI

  • priorytetowe paczki pocztowe:

–  do krajów europejskich   –  do 4 grudnia 2020 roku,

–  do USA i innych krajów pozaeuropejskich  –  do 27 listopada 2020 roku,

  • ekonomiczne paczki pocztowe:

–  do krajów europejskich   –   do 27 listopada 2020 roku,

–  do USA i innych krajów pozaeuropejskich  –  do 20 listopada 2020 roku.

Jednocześnie operator przypomina, że w tym roku występują ograniczenia w liście krajów do których można nadawać przesyłki Pocztą Polską.

– Dokładamy wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów  zapewnia rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek. – O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych informujemy na bieżąco. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Czytaj także: Rusza covidowy oddział w szpitalu w Piasecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię