Wzrost liczby podróżujących. Kolejowe przewozy pasażerskie odbudowują się po pandemii

0
298

W listopadzie zeszłego roku koleją podróżowało 25,1 mln pasażerów, czyli o 12,7 mln więcej niż w listopadzie poprzedniego.

– Z danych pozyskanych od przewoźnika wynika, że w listopadzie tego roku liczba osób przewiezionych koleją wyniosła 25,1 mln. W porównaniu do listopada ubiegłego roku oznacza to wzrost o ponad 12,7 mln osób (+102 proc.) – informuje UTK na swojej stronie internetowej.

Urząd Transportu Kolejowego poinformował, że w listopadzie 2021 roku średnia odległość przejazdu jednego pasażera wyniosła 58 km, co oznacza o 3,5 km więcej niż w listopadzie 2020 roku.

Przewozy pasażerskie odbudowują się

– Listopad tego roku przyniósł kilkuprocentowe spadki u większości przewoźników pasażerskich. Podobną tendencję obserwowaliśmy w listopadzie 2020 i 2019 r. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej kolejowe przewozy pasażerskie odbudowują się – obserwujemy ponad 100% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku – stwierdza dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

W listopadzie 2021 r. w porównaniu do listopada 2019 r. – okresu przed wybuchem pandemii, koleją przewieziono o 15% pasażerów mniej, praca przewozowa była o 17% niższa, zaś praca eksploatacyjna o 4% wyższa niż dwa lata wcześniej.

Średnia odległość przejazdu jednego pasażera w listopadzie tego roku była o 2 km krótsza w porównaniu do listopada 2019 r.

Czytaj również: Drożeją bilety Kolei Mazowieckich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię