Wystawa ilustracji Gabrieli Cichowskiej

0
572

Kolejna bardzo dobra wystawa z Zalesiu Dolnym. W okresie wakacyjnym Kolonia Artystycznej zaprasza wielbicieli dobrej sztuki na wystawę ilustracji, obrazów i kolaży Gabrieli Cichowskiej.

– Prace artystki cechuje niezwykła kreatywność, autentyczność i nieszablonowość zarówno w doborze środków i rozwiązań warsztatowych – mówi Mira Walczykowska, właścicielka Kolonii Artystycznej. – Szczególnie ciekawe są kolaże i unikatowe monotypie, które prezentujemy na tej naprawdę wyjątkowej wystawie.

Wystawę Gabrieli Cichowskiej, oraz inne prace prezentowane w galerii, można oglądać w godzinach pracy Kolonii Artystycznej, czyli w soboty i niedziele od 12 do 17. W innych dniach po ustaleniu telefonicznym. Wystawa będzie gościła w Zalesiu do 30 sierpnia.

Gabriela Cichowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Między innymi Opera Prima – I nagrodę za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2009 roku. Nagrodzono wtedy jej ilustracje do książki „Fantje” wydanej nakładem Wydawnictwa Gimpel Verlag. W lipcu 2014 roku otrzymała Pokojową Nagrodę Gustava Heinemanna (Gustav-Heinemann-Friedenspreis) za dzieło wspólne – książkę „Ostatnie przedstawienie Pani Esterki” (tekst Adam Jaromir). Ilustratorka została uhonorowana także prestiżowym wyróżnieniem „Łódzką Eureką”, przyznawaną naukowcom, artystom i zespołom badawczym bądź artystycznym.

Kolejna bardzo dobra wystawa z Zalesiu Dolnym. W okresie wakacyjnym Kolonia Artystycznej zaprasza wielbicieli dobrej sztuki na wystawę ilustracji, obrazów i kolaży Gabrieli Cichowskiej.
Ilustracja Gabrieli Cichowskiej z pięknej książki „Baśń o zaczytanym niedźwiedziu” / archiwum Kolonii Artystyczne
Gabriela Cichowska. Malarstwo i ilustracja.
Kolonia Artystyczna
Zalesie Dolne, ul. Dębowa 3, tel. +48 602 20 20 20

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię