Wyrok ws. wójt Lesznowoli nie satysfakcjonuje prokuratury

1
2206

Prokuratura Okręgowa w Warszawie również zamierza się odwoływać od wyroku Sądu Okręgowego w sprawie wójt Lesznowoli.

Wygląda na to, że ubiegłotygodniowy wyrok w sprawie, w której na ławie oskarżonych zasiedli wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycką-Wąsik, dwoje jej byłych zastępców Karolina P. oraz Marek R. a także była skarbnik gminy Elżbieta O. nie satysfakcjonuje również oskarżenia.

Szczegóły wyroku publikowaliśmy przed tygodniem: Zapadł wyrok w sprawie wójt Lesznowoli.

– Zamierzamy się odwoływać od całości wyroku – poinformowała nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Warto przypomnieć, że prokurator Aneta Michałowska-Zielińska zażądała dla wójt Lesznowoli kary łącznej 2,5 roku bezwzględnego więzienia oraz 100 tys. Dla Elżbiety O. kary łącznej 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1 roku ograniczenia wolności oraz grzywny w wysokości 35 tys. zł; Karoliny P. 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz grzywny w wysokości 10 tys. zł; Marka R. kary 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz grzywny w wysokości 20 tys. zł.

Czytaj także: Prokurator żąda dla wójt Lesznowoli 2,5 roku więzienia

Zaraz po wyroku apelację zapowiedziała wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

Obie strony musiały złożyć wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku Sądu Okręgowego w warszawie. Po zapoznaniu się z nim zamierzają skorzystać z prawa do złożenia odwołania do sądu drugiej instancji.

 

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe, czy cześć radnych nadal „niezmiernie przekonanych” – oj się zdziwią, jak wyrok apelacyjnego będzie mówił o bezwzględnym a nie zawiasach co wtedy podpiszą, paczkę z cebulą do więźnia? 😁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię