Wyniki wyborów w Józefosławiu

3
1930

W niedzielę mieszkańcy Józefosławia wybrali sołtysa i członków rady sołeckiej. Po raz pierwszy wybory odbyły się w lokalu wyborczym, a nie podczas zebrania sołeckiego.

Zgodnie z nowym Statutem Sołectwa Józefosław, wybór sołtysa i członków rady sołeckiej  przebiegał w nowym trybie. Pierwszy raz udział w nich wzięły osoby posiadające prawa wyborcze, zamieszkujące na stałe teren Józefosławia.

Kandydatami na stanowisko sołtysa byli Jan Adam Dąbek, który nieprzerwanie od 27 lat był sołtysem Józefosławia. Wcześniej obejmował stanowisko starosty piaseczyńskiego, a obecnie jest wójtem Prażmowa. W przeszłości wielu radnych z sołectwa, ale również wiele osób starało się odwoływać Jana Dąbka z funkcji sołtysa. Jednak wszelakie pomysły i starania kończyły się przy wyborach. Ostatnie sołtys wygrał zdobywając dwa razy więcej głosów od Anny Czerwieniec, inicjatorki powstania stowarzyszenia Pomysł na Józefosław.

Drugim kandydatem była Katarzyna Krzyszkowska-Sut, która od 2014 roku jest radną Rady Miejskiej z klubu Koalicji  Obywatelskiej w Piasecznie i przewodniczącą komisji promocji.

Oprócz sołtysa Józefosławia podczas wyborów można było wybrać kandydatów do Rady Sołeckiej, których na liście było piętnastu.

Wyniki wyborów

Dzisiaj przed godziną ósmą na stronie Józefosław 2.0 ukazały się oficjalne wyniki głosowania na sołtysa Józefosławia.

W całej gminie było 7653 wyborców uprawnionych do głosowania. Komisja otrzymała 3200 kart do głosowania z czego nie wykorzystano 2375. Oddano 843 głosów, 7 było nieważnych.

11 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania zadecydowało, że sołtysem Józefosławia zostaje Katarzyna Krzyszkowska-Sut, na którą oddano 439 głosów. Poprzedni sołtys Jan Dąbek Adam – otrzymał 397 głosów.

Czytaj również: Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej Józefosławia

3 KOMENTARZE

    • Wszystko się zgadza. Oddano 843 głosów, 7 było nieważnych. Na kandydatów oddano 836 głosów. Dodając do tego 7 głosów nieważnych, mamy sumę wszystkich głosów 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię