Wyniki głosowania

0
310

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do pierwszego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane w naszej okolicy?

Do rozdysponowania było 25 mln złotych. Udział w trwającym do 16 listopada głosowaniu mógł wziąć każdy mieszkaniec Mazowsza. Spośród 107 wniosków wybranych do głosowania, zrealizowanych zostanie 63. W powiecie piaseczyńskim wykonane zostaną 2 inwestycje.

W tegorocznej edycji zagłosowało 37 880 mieszkańców Mazowsza. Każdy mógł oddać jeden głos na projekt ogólnowojewódzki, a drugi na przedsięwzięcie ponadregionalne. Największą aktywność na www.bom.mazovia.pl zanotowano ostatniego dnia głosowania. Większość osób zgłaszała głosy za pomocą urządzeń mobilnych. Co ciekawe, 61% oddanych głosów należało do kobiet.

– 2020 rok nie jest łatwym czasem do inicjowania działań społecznych, aktywizujących czy włączających mieszkańców. Wszyscy jesteśmy mocno skupieni na pandemii, na zdrowiu i bezpieczeństwie. Co widać też w efektach głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Największą popularnością cieszyły się projekty prozdrowotne. Mieszkańcy decydowali się wspierać swoimi głosami zakup karetki czy badania profilaktyczne bardziej niż projekty kulturalne czy nawet infrastrukturalne – wypowiada się marszałek województwa Adam Struzik.

Stocer dla dzieci i ścieżka rowerowa

W naszym regionie znalazły się dwie propozycje wybrane do realizacji. Pierwsza w ramach puli ogólnowojewódzkiej to „STOCER DLA DZIECI” – AKTYWNA STREFA NAUKOWO – SPORTOWA. Projekt zakłada budowę placu zabaw, ścieżek edukacyjnych zaopatrzonych w nowe zestawy zabawowe oraz urządzenia sprawnościowe dla dzieci. Kierowany jest do pacjentów Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji Stocer Sp. z o.o. Ośrodka Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży. Projekt odpowiada na potrzeby młodszych pacjentów ośrodka podczas turnusów rehabilitacyjnych. Ma również zachęcić młodzież do aktywności na świeżym powietrzu. Koszt jego realizacji to 526 100 zł. Zebrał on aż 767 głosów.

Drugim pomysłem wybranym do realizacji w ramach puli ponadregionalnej zostały Ścieżki rowerowe w Piasecznie – trasa 721 Okulickiego. Projekt polega na wybudowaniu ścieżki rowerowej na odcinku DW nr 721 od ul. Mleczarskiej do ul. Julianowskiej w Piasecznie. W przyszłości ścieżka ma szansę na przedłużenie w innych kierunkach. W tym rejonie nie ma obecnie żadnej infrastruktury rowerowej, a ruch na tym odcinku jest bardzo duży, co niesie ryzyko wypadków. Koszt realizacji pomysłu to 1 000 000 zł. W głosowaniu odpadły takie projekty jak kino pod chmurką w Mysiadle czy organizacja gali disco polo na parkingu przy ul. Sierakowskiego.

Pozostałe projekty :https://bom.mazovia.pl/wyniki

Czytaj więcej: Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię