Wybudują pomost na Jeziorce

313

Drewniana konstrukcja powstanie niedaleko ronda im. Jana Pawła II.
Na tę inwestycję mieszkańcy Konstancina oraz miłośnicy spływów kajakowych czekali już od dłuższego czasu. W styczniu tego roku gmina ogłosiła nieograniczony przetarg na budowę drewnianego pomostu na odnodze rzeki Jeziorka wraz z urządzeniami. Obiekt będzie pełnił funkcję turystyki wodnej oraz widokowej i rekreacyjnej. Poza kajakarzami będą mogli go wykorzystać do swoich celów również wędkarze.
Posadowiony na stalowych palach pomost ma powstać w okolicach tamy na rzece Jeziorce – przy rondzie im. Jana Pawła II. Jego pokład w kształcie litery L będzie mierzył blisko 23 metry długości i 2,5 metra szerokości. Zgodnie z projektem pomost będzie podzielony na dwie części – widokową, do której prowadzić będzie pochylnia dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także część służącą do obsługi ruchu kajakowego. Bezpośredni dostęp do pomostu cumowniczego zapewnią schody. Planowane jest umożliwienie jednoczesnego cumowania około pięciu, sześciu kajaków. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie prawie 74 metry kwadratowe. Przewiduje się również montaż trzech słupów oświetleniowych.
Termin składania ofert na udział w przetargu minął pod koniec ubiegłego miesiąca. Zgłosiło się sześć firm – najdroższa z ofert opiewa na ponad 345 tysięcy złotych brutto, najtańsza zaś wynosi równe 180 tysięcy (czyli tyle, ile gmina planuje przeznaczyć na budowę pomostu). Okres realizacji zamówienia powinien wynieść 5 miesięcy.