Wybrali wykonawcę

0
701

Hala sportowa przy LO na Chyliczkowskiej ma powstać do końca następnych wakacji. Ile będzie kosztować i jak będzie wyglądać?
Hala ma mieć blisko 2 000 m kw. powierzchni użytkowej, z czego sama sala gimnastyczna będzie zajmować prawie 1 500 m kw. Na sali zmieszczą się trzy boiska do siatkówki, dwa do koszykówki oraz jedno boisko do piłki nożnej. Nie będzie za to trybun. W pozostałej części obiektu powstaną szatnie, sanitariaty oraz trzy pomieszczenia dydaktyczne.
Starostwo wybrało wykonawcę hali. Za najkorzystniejszą uznało ofertę firmy ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki z Warszawy, za kwotę brutto w wysokości 6.141.745,88 zł przy udzieleniu rękojmi na 8 lat ze skróceniem terminu realizacji o 30 dni. Podstawowy termin upływa zaś 30 września 2018 r.
– Stawiamy na oświatę i młodzież. Od lat mówiło się o potrzebie budowy hali przy LO. My to realizujemy. To duże przedsięwzięcie, ale bardzo ważne i potrzebne. Będziemy też starać się o dofinansowanie zewnętrzne na budowę tej hali, jak i hali dla Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Szpitalnej 10 – mówi nam Arkadiusz Strzyżewski, piaseczyński wicestarosta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię