Wsparcie przybywa do Mrokowa

0
454

Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego, przy współpracy z Gminą Lesznowola, otwiera Punkt Interwencji Kryzysowej Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Nowa filia jednostki pomocowej powstała w Mrokowie przy ul. Józefa Górskiego 4a.

Nowy Punkt Interwencji Kryzysowej w Mrokowie znajduje się na terenie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej SALUS. Punkt ma swoją siedzibę
w budynku Apteki SALUS na I piętrze.

PIK obejmować będzie pomoc z zakresu wsparcia psychologicznego dla osób dorosłych. – Mamy nadzieję, że w przyszłości Punkt Interwencji Kryzysowej
w Mrokowie rozwinie się o wsparcie psychologiczne dla młodzieży oraz dzieci od lat 3 – informuje Łukasz Kopytowski, pełniący obowiązki Dyrektora Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii.

W Punkcie udzielane jest wsparcie związane z problemami takimi jak przemoc domowa, konflikty rodzinne, myśli samobójcze, przemoc wobec dzieci, utrata bliskiej osoby, wydarzenia traumatyczne i trudne sytuacje życiowe.

Główna siedziba POIK w Górze Kalwarii, mieszcząca się przy ul. Księdza Zygmunta Sajny 2a, udziela pomocy psychologicznej dorosłym, młodzieży
i dzieciom od lat 3, pomocy psychiatrycznej osobom dorosłym oraz porady prawnej. Odbywają się również warsztaty w grupie dla osób współuzależnionych. – Naszym zadaniem i zarazem głównym celem jest ochrona ofiar przemocy w rodzinie i pomoc jak największej liczbie mieszkańców naszego powiatu – mówi Dyrektor POIK.

Do obu jednostek można zgłaszać się bez skierowania, wszelka pomoc jest bezpłatna. Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Filia w Mrokowie według harmonogramu.