Włamywał się, okradał i uszkodził cztery samochody

0
978

Dzielnicowi z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali 38-letniego motocyklistę, który włamywał się, okradał i uszkodził cztery samochody. 

Nocą do komisariatu policji w Konstancinie-Jeziornie zaczęły dochodzić informacje o okradziony i zniszczonych samochodach w różnych punktach miasta.

Z pojazdów zostały skradzione między innymi nawigacja, dekoder i plecak z rzeczami osobistymi. Sprawca dodatkowo zniszczył pojazdy: wyrywał lusterka, dokonywał wgnieceń, a także niszczył lakier. W jednym przypadku zniszczenie pojazdu oszacowano na 20 tys. złotych.

Po kilku godzinach policjanci złapali 38-latka podejrzewanego o dokonanie przestępstw.

Odzyskano skradzione przedmioty, a z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna do Konstancina-Jeziorny przyjechał na motocyklu. Czynów dokonywał w kasku ochronnym.

O zatrzymaniu mężczyzny powiadomiono prokuraturę rejonową w Piasecznie. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne za kradzież, kradzież z włamaniem oraz niszczenie mienia. Prokurator wobec zatrzymanego złożył wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Tragedia w Uwielinach. Prosimy o pomoc finansową dla rodziny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię