Wizja drogi 79

0
248

W minionym tygodniu zorganizowana została wizja lokalna dotycząca przebiegu drogi krajowej 79 na terenie gminy Piaseczno.
Im „wyżej”, tym trudniej. Piszemy dosyć często o inwestycjach realizowanych przez gminę – bliższa ciału koszula, jeden właściciel, aktywność radnych i społeczności, budżet – i bach, gotowe. Od pewnego czasu widać też pewne przyśpieszenie w starostwie powiatowym – dzieje się jakby więcej, choć dróg czy obiektów powiatowych jest zdecydowanie mniej niż gminnych. O działaniach województwa czy organów ogólnokrajowych piszemy niezwykle rzadko – raz, że tych dróg czy inwestycji jest u nas najmniej, dwa, że rejon podwarszawski, w stosunku do stolicy, wydaje się traktowany nieco po macoszemu…
Na wybranych odcinkach drogi krajowej 79 w Piasecznie odbyła się ostatnio wizja lokalna. Udział w niej wzięli zarówno przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie i przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego, jak też mieszkańcy, w tym Zbigniew Mucha, Kamil Krzysztof Korbik i Piotr Kandyba.
Robocze spotkanie dotyczyło omówienia sposobów rozwiązania niebezpiecznych sytuacji na najtrudniejszych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych w obrębie DK 79 na terenie gminy Piaseczno. Grupa zajęła się sytuacjami począwszy od skrzyżowania z Okulickiego, przez Chyliczkowską, Staszica, Żeromskiego, 17 Stycznia, Żabieniec aż do Zalesia Górnego. Jak się dowiadujemy, kierowcy, a co za tym idzie korki, „dopisali”, co ułatwiło unaocznienie gościom z GDDKiA skalę problemów. Z niecierpliwością czekamy więc na dalszy rozwój sytuacji i opracowania powstałe w wyniku spotkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię