Dni Konstancina online

0
93

W tym roku z okazji dni miasta Konstanciński Dom Kultury przygotuje kilka atrakcji online. Dni Konstancina z konieczności przeniosły się w  do sieci.

Tradycyjna parada retro nie przejdzie jak co roku ulicami uzdrowiska do Parku Zdrojowego. Zaplanowana na najbliższy weekend impreza plenerowa z powodu epidemii przenosi się w świat wirtualny.

Konkurs na strój z epoki

Na Facebooku Konstancińskiego Domu Kultury odbywa się wirtualna parada retro, czyli konkurs na strój w stylu lat 20. i 30. lub belle epoque. Swoje zdjęcia w przebraniu należy opublikować w komentarzu pod konkursowym postem do 21 czerwca. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Nie zabraknie również innych niespodzianek. Przypomnimy sobie, jak bawiliśmy się w ubiegłych latach.

Filmy i wystawy

KDK postara się na nowo odkryć wiele interesujących miejsc w letnisku, przybliżyć pasjonującą historię, wyjątkowe zabytki Konstancina oraz nietuzinkowe postaci związane miastem. Od 20 czerwca nagrania będzie można obejrzeć zarówno na Facebooku oraz na Youtube. W weekend 20 i 21 czerwca w Parku Zdrojowym i przy Hugonówce zostaną otwarte plenerowe wystawy – o dawnych strojach oraz o wycinance polskiej.

Ekspozycje z pewnością umilą i uatrakcyjnią spacery. Nie zabraknie również specjalnego wydania „Jednodniówki” Konstancińskiego Domu Kultury, w której znajdziemy wiele ciekawostek o przedwojennym letnisku.

-Chcielibyśmy, by dzięki lekturze podczas spacerów po Konstancinie każdy choć na chwilę mógł poczuć atmosferę sprzed ponad 100 lat. Na ten weekend specjalne niespodzianki znajdą się także w menu kawiarni Hugonówka FoodArt Cafe – informuje gmina.

Czytaj także: Święto w stylu retro

Więcej na : http://www.konstancinskidomkultury.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię