Wiosenny rozkład KM

0
321

Od 12 marca będzie obowiązywał nowy rozkład. W porannym szczycie niewiele się zmieni, ale utrudnienia zaczną się od 10 kwietnia, kiedy pociągi do Okęcia znowu będą kursowały po jednym torze.
W nowym rozkładzie w ciągu całej doby znika jeden pociąg, z 26 połączeń będzie 25. W porannych godzinach szczytu z Piaseczna odjedzie tyle samo pociągów co dzisiaj, jednak godziny odjazdów różnią się o kilka minut. I tak w porannym szczycie z Piaseczna odjadą pociągi o 5.55, 6.15, 6.35, 6.54, 7.25 (bieg rozpoczyna się w Piasecznie), 7.41, 8.11 (bieg rozpoczyna się w Piasecznie) oraz o 9.08.
Pociąg przyspieszony Radomiak dalej jeździć będzie przez Centralną Magistralę Kolejową, a na odcinku Czachówek – Góra Kalwaria obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa.
Gorzej połączenia Piaseczna z Warszawą będą wyglądać po 10 kwietnia.
– Z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych prac, od 10 kwietnia ruch pociągów na odcinku Warszawa Okęcie – Piaseczno odbywał się będzie jednotorowo, co spowoduje zmniejszenie ilości połączeń na tym odcinku – informują Koleje Mazowieckie w swoim komunikacie.
Wg rozkładu w wyszukiwarce, z podanych wyżej porannych relacji, po 10 kwietnia zabraknie pociągu o 8.11, tak więc od 7.41 do 9.08 nie będzie żadnego pociągu.
Ile potrwa kursowanie pociągów po jednym torze, na razie trudno przesądzać, ale nie powinno to zająć dłużej niż 2 miesiące.
Termin zakończenia modernizacji linii 8 na odcinku od Okęcia do Czachówka to wciąż III kwartał 2017 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię