Więcej pociągów do Góry Kalwarii

0
423

Co zmieni się w rozkładzie jazdy pociągów od grudnia? Pojawi się wiele nowych połączeń do Góry Kalwarii. Zacznie się też zapowiadana modernizacja Warszawy Zachodniej.

Bardziej ekologicznie, taniej i bez korków. Tak opisać można podróż koleją, chociaż nie da się zapomnieć o zdarzających się w tym środku transportu opóźnieniach, często wynikających z prac modernizacyjnych. A te, na linii R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna, będą towarzyszyć jeszcze długo.

Po zmianie rozkładu jazdy KM od 13 grudnia, na odcinku Radom – Warka ruch pociągów nadal będzie wstrzymany, a w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Według Ministerstwa Infrastruktury remont trasy ma potrwać do 2023 roku. W wyniku zmiany rozkładu jazdy lepszą obsługę kolejową zyska natomiast Góra Kalwaria, do której będzie uruchamianych 14 par połączeń, jak również Warka, gdzie pojawią się dwa nowe połączenia.

Nocny powrót możliwy

Od 13 grudnia Koleje Mazowieckie wprowadzą kolejne połączenia na odcinku Góra Kalwaria –Warszawa. Według zmienionego rozkładu pociągi będą odjeżdżały z Góry Kalwarii o następujących godzinach (D-w dni robocze): 5:11 D, 6:07, 7:06, 8:41, 10:40, 12:37 D, 14:39, 15:56 D, 16:36, 17:41, 18:40, 19:39, 21:50, 22:20 D. Co więcej, powrót z Warszawy bezpośrednio do Góry Kalwarii będzie możliwy również nocą. Na trasie pojawi się pociąg, który ze stacji Warszawa Wschodnia odjeżdżać będzie o godzinie 00:36.

Pozostałe kursy powrotne można znaleźć w rozkładzie dla linii R8, do pobrania na stronie Kolei Mazowieckich.

Modernizacja Warszawy Zachodniej

Istotną informacją, która dotyczy większości linii do Warszawy jest rozpoczęcie prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia. Wiąże się to zarówno z okresowym zamykaniem pewnych obszarów dworca, jak i dopasowywaniem rozkładu jazdy do mniejszej przepustowości stacji. Przebudowa Warszawy Zachodniej potrwa trzy lata

Pierwsza faza prac będzie obowiązywała w okresie 13-31 grudnia br. Część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym z uwagi na utrudnienia związane z przebudową stacji zostanie odwołana. Wybrane połączenia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

O kolejnych zmianach obowiązujących od 1 stycznia 2021 r. dostaniemy informacje w terminie późniejszym. Zakończenie wartej ponad 1,9 mld zł inwestycji planowane jest w II połowie 2023 r. Po przebudowie Warszawa Zachodnia ma być najnowocześniejszą stacją kolejową w Polsce.

Czytaj więcej: Rusza przebudowa dworca Warszawa Zachodnia. Będą utrudnienia w kursowaniu pociągów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię