Więcej miejsc w centrum

0
491

Kolejny bezpłatny parking w centrum miasta ma zostać zmodernizowany i powiększony.

Gmina Piaseczno ogłosiła przetarg na rozbudowę parkingu przy ulicy Kniaziewicza. Od pewnego czasu działka między ulicami Kniaziewicza i Wojska Polskiego pełni funkcję parkingu. Korzystają z niej głównie okoliczni mieszkańcy. Gmina chciałaby jednak, aby parking ten był jednym z bezpłatnych parkingów, z których mogą skorzystać osoby udające się do pracy, na zakupy czy spotkanie w centrum miasta. Z parkingu korzystać mogą również osoby przyjeżdżające na imprezy organizowane na terenie kolejki wąskotorowej.

Istniejący, utwardzony kruszywem parking ma zostać powiększony o fragment działki od strony ulicy Wojska Polskiego. Całość zostanie utwardzona z wykorzystaniem betonowych płyt ażurowych. Wjazd na parking nadal będzie się odbywał od strony ul. Kniaziewicza. Na liczącym 1372 m2 parkingu zmieści się kilkadziesiąt samochodów.

Termin składania ofert upływa 21 maja. Jeśli gminie uda się przetarg rozstrzygnąć, prace powinny zostać przeprowadzone w okresie wakacyjnym. Oczywiście w przewidzianym na co najmniej dwa miesiące okresie budowy korzystanie z parkingu będzie niemożliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię