Wiadukty na (prawie) każdym przejeździe

1
1133

Rozbudowa torów aglomeracyjnych do Piaseczna i Konstancina-Jeziorny ma się wiązać z likwidacją 10 przejazdów przez tory. W większości miejsc miałyby powstać wiadukty.

Wyłoniona w przetargu firma, która przygotowuje studium wykonalności dla inwestycji polegającej na dobudowaniu dodatkowych dwóch torów na trasie z Warszawy do Piaseczna wraz z odnogą do Konstancina-Jeziorny, ogłosiła konsultacje społeczne w sprawie likwidacji przejazdów kolejowych. Chodzi o 10 miejsc na trasie od stacji Warszawa Al. Jerozolimskie do dworca w Piasecznie oraz planowanej stacji w Konstancinie-Jeziornie. Całkowicie zlikwidowany miałby zostać tylko przejazd przy ul. Wąskiej/Saneczkowej, ze względu na niewielkie natężenie ruchu w tym miejscu. Likwidacja pozostałych przejazdów drogowych ma się wiązać z zastąpieniem ich wiaduktami. Takie bezkolizyjne skrzyżowania z linią kolejową miałyby powstać w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej, na ul. Słonecznej w Starej Iwicznej (droga 721), na ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej, na ul. Mleczarskiej leżącej na styku gmin Lesznowola i Piaseczno oraz na ulicach Jana Pawła II/Orężnej oraz Julianowskiej w Piasecznie.

Czytaj także: Pociągiem do Konstancina?

Takie rozwiązanie niewątpliwie ucieszyłoby kierowców. Jednak budowa kilku wiaduktów wraz z przebudową istniejącego w miejscu kolizji układu drogowego, wiązałaby się z ogromnymi nakładami środków finansowych oraz długimi procedurami formalnymi. Czy realizacja tej inwestycji jest więc realna i to w przewidywalnej przyszłości? Na to pytanie odpowie przygotowywany właśnie dokument.

Rozbudowa torów aglomeracyjnych do Piaseczna i Konstancina-Jeziorny ma się wiązać z likwidacją 10 przejazdów przez tory. W większości miejsc miałyby powstać wiadukty.
Wiadukt miałby powstać między innymi na przejeździe między ulicami Jana Pawła II a Orężną

Konsultacje społeczne dotyczące likwidacji wspomnianych przejazdów trwają do 7 lutego. Zebrane opinie będą jedną z wytycznych dla dalszych prac projektowych nad przebudową linii kolejowych. Ze względu na pandemię prowadzone są w formie elektronicznej. Ankietę można wypełnić online. Link do dokumentu można znaleźć m.in. na stronie internetowej gminy Konstancin-Jeziorna, pod tym linkiem.

Studium wykonalności zgodnie z planem powinno być gotowe do września 2021 r.

1 KOMENTARZ

  1. 1 dziwi mnie brak planów przebudowy przejazdu kolejowego na Kierszku. Jest to najkrótsze połączenie drogowe omijające centrum Konstancina. Jadąc z północy na południe przejazd zasłania murowany płot działki. Jeśli zwiększy się ruch kolejowy-. będą wypadki (obecnie pociągi w żółwim tempie toczą się 2 razy dziennie, co można wytrzymać ). 2- najprostszy, drugi dojazd do planowanej szkoły jest od strony skrzyżowania ul Zimowej i Śniadeckich. A o tym cisza. Zamiast tego proponowano budowę bezsensownej z punktu widzenia mieszkańców Chyliczek drogi przez środek osiedla (formalnie wsi)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię