Wiadukt nadal nieczynny

0
1326

Wiadukt na ulicy Karczunkowskiej wygląda na gotowy. Jednak trwają tam prace wykończeniowe i ciągle nie wiadomo, kiedy będzie otwarty dla ruchu.

Budowa wiaduktu nad torami kolejowymi na ulicy Karczunkowskiej ciągnie się od kilku lat. W 2016 roku zamknięto przejazd kolejowy, otwierając jednocześnie tymczasowy. Jesienią 2017 roku rozpoczęły się prace, które trwają do tej pory. Inwestor, czyli Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe SA, kilkukrotnie obiecywał nowy termin ukończenia prac i oddania wiaduktu do użytkowania.

Kolejne opóźnienia wynikały między innymi z konieczności przebudowy podziemnych instalacji wodociągowymi i elektrycznymi.

W tej chwili wiadukt wygląda na dokończony, ale nadal jest nieprzejezdny dla kierowców. Poruszają się nim jedynie piesi i rowerzyści, ignorujący znaki zakazu wjazdu.

– Wykonawca prowadzi ostatnie prace wykończeniowe przy wiadukcie na ulicy Karczunkowskiej – wyjaśnia Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK SA – Ustawiane jest oznakowanie i kontynuowane są roboty brukarskie. Wykonawca deklaruje, że w październiku będzie możliwość wystąpienia o zgody administracyjne, konieczne do użytkowania obiektu – dodaje Karol Jakubowski.