Wiadukt na wiosnę

0
662

Wiadukt na ul. Karczunkowskiej w zasadzie jest gotowy. Oddanie go do użytku planowane jest na wiosnę.

Wiadukt na ul. Karczunkowskiej pierwotnie miał być gotowy we wrześniu 2017 roku, jednak zaczął powstawać dopiero miesiąc później. Jego budowa miała trwać 12 miesięcy, ale otwarty zostanie dopiero na wiosnę tego roku. Przejazd w ciągu ulicy Karczunkowskiej został zamknięty w sierpniu 2016 roku.

– Wykonana została już cała konstrukcja wiaduktu drogowego. Gotowe są  podjazdy dla samochodów i schody dla pieszych. Na podjeździe od strony wschodniej zamontowane zostały balustrady i oświetlenie.  Postawiono również wiaty przystankowe komunikacji miejskiej – mówi nam Karol Jakubowski, rzecznik prasowy inwestora PKP PLK. – Wykonawca ułoży nawierzchnię asfaltową, kiedy pozwoli na to pogoda, czyli kiedy temperatury będą dodatnie. Zakończenie wszystkich robót i oddanie obiektu do użytku planowane jest na wiosnę tego roku.

Jednocześnie w Zarządzie Miejskich Inwestycji Drogowych m.st. Warszawy (ZMID) widnieje projekt budowy ulicy Karczunkowskiej od ulicy Puławskiej do granicy stolicy.

– Planowana rozbudowa ul. Karczunkowskiej ma na celu poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa na drodze poprzez rozdzielenie ruchu kołowego, rowerowego i pieszego oraz zapewnienie przejść dla pieszych. Istniejąca jezdnia ma zostać poszerzona do 6,5 m. Po obydwu stronach drogi przewidziano chodniki, a po stronie południowej dwukierunkową drogę rowerową – informuje ZMID.

Ulica Karczunkowska została w koncepcji podzielona na dwie części, od Puławskiej do wiaduktu i od wiaduktu do granicy Warszawy. To zadanie jest jednak w przygotowaniu. Na razie trudno określić termin rozpoczęcia budowy.