Warszawa+ w Prażmowie

581

Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Prażmów mogą korzystać z tańszych biletów Warszawskiego Transportu Publicznego, również z linii L17 i L19 oraz pociągów KM z Warszawy do Zalesia Górnego.

Rozszerzony program Warszawa+ funkcjonuje od 1 września 2018 roku. Przystąpiło do niego m.in. Piaseczno. Również samorząd gminy Prażmów podjął współpracę z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego, na mocy której przystąpił do oferty Warszawa+ w II progu dofinansowania.

– Oznacza to, że za bilet 30-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach, od poniedziałku 1 kwietnia mieszkaniec gminy Prażmów zapłaci jedynie 150 zł, czyli o 30 zł mniej niż dotychczas. Natomiast bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach, stanowić będzie wydatek 390 zł – niższy o 70 zł niż dotąd – informuje ZTM.

Tańsze bilety z oferty Warszawa+ mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej, wydawanej mieszkańcom przez gminę Prażmów, jednakże nie są one dostępne w każdym kiosku czy automacie. Punkt wydawania kart mieści się w Urzędzie Gminy Prażmów w pok. 109 w godzinach pracy urzędu, wnioski można również przesyłać pocztą lub przez Internet. Można je będzie zakodować w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM m.in. na dworcu w Piasecznie.

Uprawnieni do takiej karty są mieszkańcy rozliczający się z podatków w gminie Prażmów.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszych biletów w autobusach linii L17 i L19 oraz pociągów Kolei Mazowieckich, jednak wyłącznie na trasie z Warszawy do Zalesia Górnego.

– Będę dążył do wprowadzenia tego programu dla osób korzystających z połączeń autobusowych na linii Dobrzenica – Piaseczno oraz podróżnych korzystających z pociągów KM Czachówek Południowy do Zalesia Górnego i Warszawy tak, aby wszyscy mieszkańcy mieli podobne korzyści – obiecuje wójt Jan Adam Dąbek.