Wandale na skarpie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jedni budują, a drudzy niszczą...


Dopiero co zakończyły się prace budowlane pierwszego etapu rewitalizacji Skarpy Wiślanej w Górze Kalwarii, a już musieli dać o sobie znać lokalni psotnicy, choć lepiej by pasowało do nich określenie „zwyczajni szkodnicy”. Stojąca zaraz przy wejściu do parku od strony liceum tablica z regulaminem skarpy została zdewastowana przez kilka osób, dających upust swej „kreatywności”.
– W sierpniu tego roku zniszczona została tablica z regulaminem parku. Była ona umieszczona na Skarpie Wiślanej w Górze Kalwarii. Prowadzone w tej sprawie postępowanie nie doprowadziło do ustalenia sprawców tego aktu wandalizmu – poinformowała niedawno na swoje stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, która w związku z brakiem złapania osób odpowiedzialnych za ten czyn zdecydowała się upublicznić zdjęcia z nagrań z monitoringu i poprosić o pomoc mieszkańców.
Brak szacunku do mienia publicznego staje się coraz bardziej powszechny. Jedni próbują coś stworzyć, a drudzy bezmyślnie to niszczą. Jeżeli takie zachowania mają miejsce na terenie, gdzie znajduje się monitoring, to strach pomyśleć, co się będzie działo tam, gdzie on nie sięga. Mieszkańcy długo walczyli o to, by Skarpa Wiślana nabrała odpowiedniego wyglądu i stała się miejscem przyjaznym dla spacerowiczów. Oby tego typu przypadki wandalizmu nie zdarzały się często – duża w tym również rola mieszkańców, którzy nie powinni się obawiać zgłaszania poszczególnych występków np. za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama