Wakacyjne zamknięcie Julianowskiej

0
370

Niebawem zamknięty dla ruchu zostanie przejazd kolejowy przy ulicy Julianowskiej. Kierowców czekają objazdy a pasażerów autobusów zmiany w komunikacji publicznej.

Tę inwestycję zapowiadaliśmy już w lutym br. PGNIG Termika zamierza zmodernizować w okresie wakacji przejazd kolejowy w ciągu ulicy Julianowskiej, na granicy Piaseczna i Julianowa. Wiąże się to z zamknięciem ul. Julianowskiej i związanymi z tym utrudnieniami dla kierowców, także pasażerów komunikacji publicznej. W związku z tym władze gminy zdecydowały o wcześniejszym niż planowano rozpoczęciu prac przy przebudowie skrzyżowania ulicy Julianowskiej z ul. Urbanistów, by uniknąć dwukrotnego wprowadzania objazdów w niedużym odstępie czasowym na tym samym odcinku drogi. W ramach gminnej inwestycji skrzyżowanie zostanie odsunięte od przejazdu kolejowego, wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa, powstanie nowe oznakowanie drogowe i oświetlenie. Na tym etapie poszerzony zostanie pas drogowy ul. Urbanistów wraz z utwardzeniem pobocza ulicy. W dalszej perspektywie przebudowana zostanie cała ulica Urbanistów, aż do ul. Polnej. Na to jednak potrzeba około 9 mln złotych, więc inwestycja jest uzależniona od stanu budżetu gminy.

Czytaj także: Zamknięcie zawrotki na Południowej Obwodnicy Warszawy

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy, PGNIG Termika planuje zamknięcie przejazdu od 8 lipca. W terminie zacznie obowiązywać też nowa organizacja transportu publicznego. Autobusy linii 739 zakończą trasę przy szkole w Józefosławiu. Z kolei linia L39 pojedzie obok cmentarza, następnie ulicą Okulickiego do ul. Puławskiej. Tam pasażerowie zmierzający do Warszawy mogą przesiąść się w autobusy kursujące do stolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię