Wakacje bez przejazdu

0
762

W wakacje zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Julianowskiej. Prace modernizacyjne w tym rejonie planują PGNIG Termika i piaseczyński samorząd.

Jak dowiedzieliśmy się od zastępcy burmistrza Roberta Widza, PGNIG Termika planuje zmodernizować w okresie wakacji przejazd kolejowy w ciągu ulicy Julianowskiej, na granicy Piaseczna i Julianowa. Jakość nawierzchni przejazdu rzeczywiście jest kiepska i inwestycja jest bardzo potrzebna. Władze gminy chciałyby przy tej okazji rozpocząć przebudowę ulicy Urbanistów.

– Mamy już wprawdzie decyzję ZRID, ale planowaliśmy te prace dopiero na przyszły rok – informuje Widz. – Skoro jednak i tak będą utrudnienia związane z przebudową przejazdu, to warto w tym samym czasie wykonać planowaną przez nas przebudowę skrzyżowania ulicy Julianowskiej z ulicą Urbanistów oraz z tzw. Urbanistów-bis – przekonywał radnych z Komisji Prawa i Bezpieczeństwa. Burmistrz zwróci się do radnych podczas lutowej sesji z wnioskiem o przesunięcie przeznaczonych na to zadanie środków (1,5 mln zł) z 2021 r. na rok bieżący, by mógł ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę. Robert Widz zapewnia, że obie budowy uda się skoordynować oraz zrealizować w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy. Zakres działań ze strony gminy ma obejmować wytyczenie nowego wlotu ulicy Urbanistów od ulicy Julianowskiej w osi, w której w przyszłości ma powstać droga prowadząca do szkoły w Julianowie, czyli tzw. Urbanistów-bis. Przebudowa całej ulicy Urbanistów musi poczekać ze względu na koszty inwestycji, szacowane na 9 mln złotych.

W trakcie prac modernizacyjnych należy się liczyć z okresowym zamknięciem ulicy Julianowskiej. Dla samochodów i autobusów zostaną wytyczone objazdy.