W piątek urzędy będą nieczynne

0
226

Długi weekend w urzędach. Choć oficjalnie piątek jest dniem pracującym, wiele instytucji tego dnia będzie zamkniętych.

W tym roku 1 maja wypadł w sobotę. Zgodnie z art. 130 § 2 Kodeksu pracy „Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin”. Oznacza to, że pracownicy powinni otrzymać dodatkowy dzień wolny. Dlatego kierownictwo urzędów zdecydowało się na odbiór wolnego dnia w najbliższy piątek, który i tak dla większości z nas jest częścią długiego weekendu.

4 czerwca nie załatwimy więc spraw w urzędach w Piasecznie, Lesznowoli, Konstancinie-Jeziornie, Prażmowie, Tarczynie i Górze Kalwarii. Nieczynne będzie także Starostwo Powiatowe w Piasecznie i jego filie, a także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Ponadto na liście instytucji, które tego dnia pozostaną zamknięte, znajdują się m.in. gminne ośrodki pomocy społecznej.

Warto pamiętać, że wiele spraw możemy załatwić bez wizyty w urzędzie. Dzięki Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) złożymy m.in. wniosek o dowód osobisty i uzyskamy odpis aktu urodzenia czy zgonu. Przez Internet zarejestrujemy także działalność gospodarczą i załatwimy wiele innych formalności.

Czytaj również: NFZ uruchamia całodobowe teleporady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię