W Mrokowie ma powstać skatepark

0
486

Gmina Lesznowola planuje budowę skateparku przy ul. Świątkiewicz w Mrokowie. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa.

Gmina Lesznowola znalazła się w gronie beneficjentów Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej 2021. Z budżetu Mazowsza udało się pozyskać 150 000 zł. Środki przeznaczono na budowę skateparku.

– Nowy skatepark będzie miał powierzchnię  ok. 673 m2 i  powstanie przy ul. Marii Świątkiewicz w Mrokowie – naprzeciwko Szkoły Podstawowej, na terenie przy rzece Utracie – informuje lesznowolski magistrat. Jak podają urzędnicy, skatepark będzie miał betonową nawierzchnię i podstawowe urządzenia, takie jak rampa, funbox i poręcz. W zaplanowanym na przyszły rok następnym etapie, zostaną również dodane kolejne urządzenia.

Kolejnym krokiem będzie dopracowanie projektu inwestycji. Władze gminy zapewniają, że prace będą się odbywać przy mieszkańców, szczególnie lokalnej młodzieży, która będzie korzystać z nowej atrakcji. Termin konsultacji społecznych na temat skateparku powinniśmy poznać niebawem.

Warto także wspomnieć, że na liście beneficjentów MIWIS2021 znalazły się także inne gminy powiatu piaseczyńskiego. Góra Kalwaria otrzyma 200 000 złotych na modernizację nawierzchni boiska sportowego przy basenie. Tyle samo udało się pozyskać gminie Piaseczno na budowę boiska wielofunkcyjnego w Głoskowie. Tarczyn dzięki dofinansowaniu w wysokości 140 tys. zł wyremontuje boisko przy Szkole Podstawowej w Pracach Małych. Blisko 112 tysięcy złotych otrzyma również powiat piaseczyński. Starostwo przeznaczy środki na na remont boiska do siatkówki i koszykówki oraz placu sportowo-rekreacyjnego przy Domach Dzieci w Pęcherach.

Czytaj również: Lesznowola chce uruchomić płatne parkingi. Przy szkołach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię