W Lesznowoli zdrożeją ścieki

0
1058

Podczas dzisiejszej sesji radni gminy Lesznowola przegłosowali uchylenie dopłat do odbioru ścieków. To oznacza podwyżkę cen dla mieszkańców.

Od 2018 r. gmina dopłacała Lesznowolskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu do każdego metra sześciennego odebranych nieczystości. W 2020 r. jest to 1,55 zł za m3. Teraz jednak zapadła decyzja o zaprzestaniu tych dopłat. Jak czytamy w uzasadnieniu, ma to związek z trudną sytuacją gospodarczą spowodowaną pandemią COVID-19.

Pomysł zlikwidowania dopłat nie jest nowy. Ta kwestia była już podnoszona podczas dyskusji na temat nocnego wyłączania latarni. Część radnych wskazała uchylenie dofinansowania do ścieków jako alternatywne dla „zaciemnienia” źródło oszczędności. Wówczas pomysł upadł, teraz jednak wrócił po tym, jak podczas ubiegłej sesji zrezygnowano z gaszenia ulicznego oświetlenia.

Obecnie stawka za ścieki w gminie Lesznowola wynosi 8,79 zł/m3 brutto dla gospodarstw domowych (dopłata nie obejmowała ścieków odbieranych z przedsiębiorstw handlowo-usługowych). Po podwyżce będzie wynosić ok. 10,4 zł/m3.

Przegłosowana dziś uchwała likwidująca dopłaty wejdzie w życie 12 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię