W imię bezpieczeństwa

0
1422

Wejście do pawilonu przy ul. Szkolnej 16 nagle zostało zamknięte. Umieszczona w przejściu płyta zaskoczyła zarówno sprzedawców, jak i klientów. Prezes SM Jedność tłumaczy to względami bezpieczeństwa. A straż nakazuje otwarcie.

Traktowane dotąd jako główne wejście do pawilonu leżącego po północnej stronie ul. Szkolnej, nagle zostało zasłonięte drewnopodobną płytą. Widok ten zaskoczył zarówno mieszkańców, którzy chcieli dostać się pawilonu lub przejść z niego na drugą stronę ulicy Szkolnej, jak i tutejszych sprzedawców. Ci ostatni twierdzą, że o decyzji Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność, która zarządza budynkiem, nie zostali wcześniej poinformowani.

Prezes SM Jedność wyjaśnił nam, że powodem zamknięcia przejścia były względy bezpieczeństwa.

– Wszystko jest już wyjaśnione i legalnie załatwione – zapewnia Stanisław Zawadzki. – Powiesiłem tablicę „zakaz przejścia”, ale nikt się tym nie przejmował – mówi Stanisław Zawadzki. – A tam przecież nie ma przejścia dla pieszych i jest niebezpiecznie. Nie będę odpowiadał za to, że kogoś samochód potrąci.

Rzeczywiście, przejście dla pieszych zniknęło z tego miejsca w trakcie przebudowy ul. Szkolnej w 2018 roku. W zamian za to gmina wybudowała dwa przejścia z boków budynku. Na pytanie o to, dlaczego wejście do pawilonu od strony ul. Szkolnej zostało zamknięte dopiero teraz, a nie zaraz po zniknięciu pasów, odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

wejście, pawilon, szkolna, bezpieczeństwo, sm jedność
zd. Joanna Ferlian

Chcieliśmy się też dowiedzieć czy przejście docelowo będzie zasłaniała drewnopodobna płyta.

– Nic się nie zmieni. Może ewentualnie zostanie dobudowany nowy pawilon – wyjaśnił prezes SM Jedność. W poniedziałek 12 lipca przekonywał nas też, że mimo iż przy przejściu zamontowany jest znak „droga ewakuacyjna”, przejście to nie ma statusu drogi ewakuacyjnej, a sprawa zamknięcia jest załatwiona również ze strażą pożarną.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, po przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu czynnościach kontrolnych komendant PPSP w Piasecznie wydał decyzję nakazującą usunięcie płyty.

– Przejście to ma status drogi ewakuacyjnej i nie może być w żaden sposób zastawione – wyjaśnia mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

Czytaj również: Grand Prix na 10-lecie MKS Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię